• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

HDP’li Savur, Mazıdağı, Derik ve Suruç belediye başkanları gözaltına alındı

HDP’li Savur, Mazıdağı, Derik ve Suruç belediye başkanları gözaltına alındı
0 0

Mardin’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Savur Belediyesi Eş başkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediyesi Eş Başkanı Nalan Özaydın ve Derik Belediyesi Eş Başkanı Mülkiye Esmez evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı.

15 Kasım 2019 Cuma 09:52

İlerleyen saatlerde Suruç Belediye Başkanı Hatice Çevik'in de sabah saatlerinde polisler tarafından evine yapılan baskınla gözaltına alındığı bilgisi ulaştı.

 

Haklarında başlatılan soruşturmalar gerekçe gösterilerek gözaltına alınan Savur, Mazıdağı ve Derik eş başkanları, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Mezapotamya Haber Ajansı'nın haberine göre, eş başkanların gözaltına alınmasının ardından belediye binaları polisler tarafından abluka altına alındı. Eş başkanların yanı sıra Derik Belediyesi çalışanları Müslime Özbahçeci, Hediye Güneş, Burhan Temel ve Feyzullah Erol'un da gözaltına alındıkları öğrenildi. 

 

HDP'li Çevik'in de hakkındaki terör soruşturması kapsamında gözaltına alındığı belirtildi. HDP'li Başkan Çevik, 10 Ekim Ankara Garı Katliamı'nda yaralanmış, kızı Başak Sidar Çevik ve eşinin kız kardeşi Nilgün Çevik'i katliamda kaybetmişti. O günden akıllarda şu fotoğraf kalmıştı:

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha