• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

HDP'lilere Kocaeli ve Malatya'da saldırı: 10 yaralı

HDP'lilere Kocaeli ve Malatya'da saldırı: 10 yaralı
0 0

Kocaeli Değirmendere'de stant açan HDP'lilere bir grup, "Değirmendere size mezar olacak, hepinizi öldüreceğiz" diyerek saldırdı. Saldırıda 6 HDP'li yaralandı. Malatya’da da seçim çalışması yapan HDP’liler sopa ve demir çubuklarla saldırıya uğradı.

14 Haziran 2018 Perşembe 19:09

Kocaeli Değirmendere Meydanı'nda stant açarak seçim çalışması yapan HDP'lilere bir grup "Değirmendere size mezar olacak, hepinizi öldüreceğiz" diyerek saldırdı.

 

HDP Kocaeli İl başkanı Şahabettin Işık ve Emrah Durmuş darp edildi. Saldırı sırasında yaralanan 6 HDP'li Değirmendere Hastanesi'ne kaldırıldı. Saldırganların görüntüleri net olmasına rağmen hiçbir saldırgana müdahale edilmezken, polis HDP'lileri ifade almak üzere Değirmendere Polis Merkezi'ne götürdü.

 

Polis 'gözaltı yapma yetkim yok’ diyerek gözaltı yapmazken, saldırganların olay sonrasında polislerin yanına giderek 'çok teşekkür ederiz' demesi dikkati çekti.

 

MALATYA’DA DA SALDIRI: 4 YARALI

 

Malatya’nın Hekimhan ilçesinde ise seçim çalışması yapan HDP’liler önce bir grubun sözlü saldırısına, ardından sopa ve demir çubuklarla saldırıya uğradı. Saldırı sonucu 4 HDP’li yaralandı.

 

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, milletvekili adayı Mehmet Tuncel, olayla ilgili, “3 milletvekili adayı ile birlikte Hekimhan’ da seçim çalışması yaparken bir grup önce sözlü, ardından da sopa ve demir çubuklarla saldırı yaptı. Saldırıda partimiz mensubu 4 arkadaş aldıkları darbe sonucu yaralandı. Hastanede tedavi altına alındılar.

 

Bizler emniyete gelip suç duyurusunda bulunduk. Saldırının planlı olduğu kanısındayım. Önce sayıları az olmasına rağmen fiili saldırı sırasında sayıları 50-60 kişiye ulaştı” diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha