• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

HDP Milletvekili Gergerlioğlu: Harbiyeli öğrenci Boğaziçi’ne 1’inci olarak girmiş, belli ki okuyamayacak

HDP Milletvekili Gergerlioğlu: Harbiyeli öğrenci Boğaziçi’ne 1’inci olarak girmiş, belli ki okuyamayacak
0 0

Hak ihlalleriyle ilgili haftalık basın toplantısı düzenleyen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, tutuklu bir Harbiyeli öğrencinin durumunu gündeme getirdi.

24 Eylül 2021 Cuma 16:54

Gergerlioğlu, tutuklu askeri öğrenci İlhan Buğra Sönmez’in ailesinden gelen mesajı okudu. O mesajda şu ifadeler yer aldı: “Oğlum İlhan Buğra Sönmez 15 Temmuz darbe teşebbüsü günü Yalova kampından ‘burası güvenli değil İstanbul’a Hava Harp Okuluna gidiyoruz’ diyerek otobüse bindirildi. Sultanbeyli’de otobüsten inip halkla İstiklal Marşı okudular. Halk onları alkışladı. Kamera görüntüleri de var. 19 yaşında idi o zaman. Bulunduğu yerde askeri öğrencilerin silahıyla yaralanan bile yokken 6. yıla girdik Silivri’de. Askeri öğrenci darbe yapamaz. Açık öğretimde işletme okudu. DGS sınavında Türkiye 13.’sü oldu, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce işletmeye 1. olarak girdi. Çocuğumuzun çıkıp okulunu okumasını istiyoruz. 1 senedir Yargıtay aşamasında.”

 

GERGERLİOĞLU: BELLİ Kİ OKUYAMAYACAK 

 

Mesajı paylaşan Gergerlioğlu, “Bu konuda hâlâ Yargıtay’da çözülmüş değil. Suçsuz, günahsız, darbe ile alakası olmayan zeki, pırlanta çocuklar Türkiye 13.’sü olarak üniversitelere girmelerine rağmen maalesef okuyamama tehlikesi ile karşı karşıya. Bu çocuk okuyamayacak. Türkiye 13.’sü olmuş, Boğaziçi İngilizce İşletme ’ye 1. olarak girmiş, çok zor durumdalar belli ki okuyamayacak” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha