• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

HDP önündeki protestocuların faturasını ödeyemedi: Kıraathane kepenk indirdi

HDP önündeki protestocuların faturasını ödeyemedi: Kıraathane kepenk indirdi
0 0

Diyarbakır’da çocuklarının zorla dağa gönderildiği iddiasıyla HDP il binası önünde oturtulan aileler için kurulan çadırdaki sobalar için kıraathaneden çekilen elektriğin faturası ödenmedi. DEDAŞ’ın elektriğini kestiği kıraathane bugün kepenk kapattı.

21 Ocak 2020 Salı 15:46

Diyarbakır’da çocuklarının zorla dağa gönderildiği iddiasıyla 3 Eylül 2019 tarihinden itibaren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır il binası önünde oturtulan ve çoğu HPG tarafından alıkonulan asker ve polis  ailelerinden oluşan yaklaşık 15 kişinin bekleyişi sürüyor.

 

Kış aylarıyla birlikte Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü, HDP il binası önünde park halindeki parti otobüsünü vinçle kaldırdıktan sonra aileler için çadır kurdu. Soğuk havalardan dolayı elektrik sobalarının yerleştirildiği çadırın elektriği HDP önünde bulunan Turkuaz Kıraathanesi'nden sağlandı.

 

Çadır içinde çok sayıda elektrik sobasının olmasından dolayı kıraathanenin bu ay ki faturası kabarık geldi. 4 bin 500 TL elektrik faturası kesilen kıraathane sahibi faturayı ödeyemedi.

 

Elektrik faturasının ödenmemesinden dolayı Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi A.Ş. (DEDAŞ), elektriğini kestiği kıraathanenin sahibi bugün kepenk açmadı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha