• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

HDP, Yeni Akit’i yalanladı

HDP, Yeni Akit’i yalanladı
0 0

HDP, Yeni Akit Gazetesi’nin “Yeni Gezi planı. Buldan’la Tanrıkulu gizli görüşme” başlıklı haberine ilişkin tekzip yayınladı.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 14:33

Hakların Demokratik Partisi (HDP), Yeni Akit Gazetesi’nin “Yeni Gezi planı. Buldan’la Tanrıkulu gizli görüşme” başlıklı haberine ilişkin tekzip yayınladı. HDP tekzip yazısında, “Başkanımıza fütursuzca saldıran ve kamuoyunu yanıltmaya çalışan bu kirli yayın müsveddesini kınıyor ve kamuoyunu bu tür provokatif yayınlar konusunda duyarlı ve dikkatli olmaya çağırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

HDP’nin yaptığı tekzipte şu ifadeler yer aldı: “Bir süredir önemli sağlık sorunları yaşayan ve iki gün önce yeniden ameliyat olmak zorunda kalan Eş Genel Başkanımız Sayın Pervin Buldan hakkında Akit adlı tetikçi odak ‘Yeni Gezi planı. Buldan’la Tanrıkulu gizli görüştü’ şeklinde ipe sapa gelmez yalanlar ortaya atmıştır. Provokasyon ve partimizi hedef haline getirme amaçlı olduğu anlaşılan bu haber tamamen gerçek dışıdır. Sağlık sorunları yaşayan Eş Genel Başkanımıza fütursuzca saldıran ve kamuoyunu yanıltmaya çalışan bu kirli yayın müsveddesini kınıyor ve kamuoyunu bu tür provokatif yayınlar konusunda duyarlı ve dikkatli olmaya çağırıyoruz.” 

 

YENİ AKİT’İN HABERİ

 

Yeni Akit Gazetesi 21 Ağustos tarihli haberinde, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan arasında gizli bir görüşmenin yapıldığını ve görüşmede, HDP’nin Diyarbakır merkezli yapacağı kalkışma eylemlerine destek olmak için CHP’nin de batı illerinde büyük eylemleri örgütlemesi konusunda mutabakata varıldığını iddia etmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha