• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Belediye devletin sahadaki elidir, devletin hasıdır

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Belediye devletin sahadaki elidir, devletin hasıdır
0 0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox’ta gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sabah kuşağında sunduğu “Çalar saat” programına katıldı.

8 Nisan 2020 Çarşamba 12:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınından yapılaşmanın çok olduğu Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa ilçelerinin etkilendiğini açıkladı. 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bağış toplayan belediyelere yönelik "Devlet içinde devlet olmaz" sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu, "Belediye devletin sahadaki elidir, devletin hasıdır" dedi. 

 

İmamoğlu Fox’ta gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sabah kuşağında sunduğu “Çalar saat” programına katıldı. İmamoğlu yapılaşmanın fazla olduğu yerlerde salgının hızının daha yüksek olduğuna dikkati çekerek, "Sokağa çıkma yasağında ısrarlıyız." dedi.

 

 

İmamoğlu'nun açıklamasından başlıklar şöyle: 

 

"İstanbul’un yüzde 15’i dahi 2.5 milyon yapıyor. Bu nedenle sokağa çıkma yasağında ısrarlıyız. Bunu ben değil bakın Bilim Kurulu da söylüyor. Bazı sözüm ona gazeteciler bizi ‘darbe’ ile suçladılar. Aslında sokağa çıkma yasağına gerek olmadığını yazdılar. Tedbirler almaya başladığımızda milleti galeyana getirdiğim söylendi. Yapılaşmanın fazla olduğu yerlerde salgının hızı daha yüksek.

 

"Devlet içinde devlet olmaz"dendi, belediye devletin sahadaki elidir, devletin hasıdır. Belediyenin vakfından başvuru yaptık, pazardan beri bekliyoruz. 

 

Olağanüstü meclis toplantısı için hazırlık yapıyoruz, partilerle görüşüyoruz. Sadece kesinti yapmamak belediyelere yetmez, kaynaklarından gelir elde edemiyor. Merkezi hükûmetler mutlaka belediyeler için paket hazırlamalı"

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha