• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İbrahim Kalın: Güçleri yetiyorsa buyursunlar gelsinler

İbrahim Kalın: Güçleri yetiyorsa buyursunlar gelsinler
0 0

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Habertürk'te katıldığı bir programda, saldırganın manifestosunda Türkiye ile ilgili ifadelerine yanıt verdi.

15 Mart 2019 Cuma 22:59

Kalın yaptığı açıklamada, "Bize gelen spesifik bir istihabarat yok. Arkadaşlarımız teyakkuz halinde. Bu sapık caninin özellikle İstanbulumuzla ilgili kullandığı ifadeler oldukça manidar. 'Konstantinapol bizim olacak' gibi ifadeler kullanıyor. 'Türkler Anadolu yakasında oturabilirler. Avrupa yakasında olmasınlar' diyorlar. Biz şu anda İstanbul'dayız, İstanbul'un Avrupa yakasındayız. Bugün İstanbul'da Avrupa yakasında Beril (Dedeoğlu) hocamızın cenaze namazının yanısıra Yeni Zelanda'da katledilenler için gıyabi cenaze namazı kıldık. Biz buradayız, böyle bir şeye güçleri yetiyorsa buyursunlar gelsinler." dedi.

 

Brenton Tarrant ismini kullanan saldırgan, saldırıdan önce yayımladığı ‘Büyük Yer Değiştirme’ isimli manifestosunda, Türkiye'de yaşayanların İstanbul Boğazı'nın Avrupa yakasından çekilmeleri, aksi takdirde öldürülecekleri uyarısında bulunuyordu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha