• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İçişleri Bakanı Soylu ile CHP'li Özel arasında ölüm orucunda hayatını kaybeden Helin Bölek tartışması

İçişleri Bakanı Soylu ile CHP'li Özel arasında ölüm orucunda hayatını kaybeden Helin Bölek tartışması
0 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel arasında Twitter'da tartışma yaşandı.

6 Nisan 2020 Pazartesi 00:02

Özel, ölüm orucunda yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek'e ilişkin yaptığı paylaşımında "Toprağa yeni bir canın düşmesi engellenmelidir" derken, Soylu "Gerçek yüzünüz bir kere daha görüldü, örgüt yalakaları" yanıtı verdi.

 

Özgür Özel sosyal medya hesabından “Helin Bölek'in ölüm orucundayken yaşamını yitirmesinin üzüntüsü içindeyiz. Gün, ölüm orucunu sürdüren Mustafa Koçak ve İbrahim Gökçek'i yaşatmak için harekete geçme günüdür. Talepler yerine getirilmeli, toprağa yeni bir canın düşmesi engellenmelidir" diye yazdı.

 

​İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter'dan CHP’li Özgür Özel’i etiketleyerek şunları yazdı:

 

“Hastaneye kaldırıldığı halde DHKP-C’nin talimatıyla tedavisini engelleyerek hastaneden çıkartıp ölüme yatıran sizin milletvekilleriniz. Ölümü kutsallaştırıp DHKP-C’nin değirmenine ölü taşıyan da sizsiniz @eczozgurozel. Gerçek yüzünüz bir kere daha görüldü, örgüt yalakaları.”

 

​İçişleri Bakan Süleyman Soylu’nun kendisi etiketleyerek yaptığı paylaşıma CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel şöyle cevap verdi:

 

“CHP'nin adını bir örgütle yan yana getirirken insan biraz utanır @suleymansoylu. Örgüt yalakası, senin gibi bir örgütten finansman elde edendir; bir örgütü kampanyasında kullanandır; bir örgüte ne istediyse verendir. Senin ve DHKP-C’nin aksine ölümü değil yaşamı kutsuyoruz!"

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha