• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İçişleri Bakanlığı: Belediyelerin yardım toplama kampanyaları yönetmeliklere aykırı

İçişleri Bakanlığı: Belediyelerin yardım toplama kampanyaları yönetmeliklere aykırı
0 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla 81 ilin belediyelerine gönderilen yazıda, yardım toplama kampanyalarına ilişkin uyarı yapıldı.

31 Mart 2020 Salı 15:52

İller Özel İdaresi yazısında, yardım kampanyası başlatabilmek için valilikten izin alınması gerektiği belirtiliyor.

 

Twitter hesabından yazıyı alıntılayan CHP İstanbul Milletvekili Erdoğdu, amacın salgınla mücadeleyi engellemek olduğunu öne sürdü.

 

İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri, hükümetin yardım kampanyası öncesi, belediye sosyal medya hesapları aracılığıyla yardım kampanyası başlattıklarını duyurmuştu.

 

İçişleri Bakanlığı'nın yazısı sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kampanya çağrısını sosyal medya hesabından bir kez daha duyurdu ve yetkinin belediyede olduğunu savundu ve kanun maddelerini bir info-grafikte paylaştı.

 

Genelgenin yayınlanmasından kısa süre sonra İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinin bağış hesaplarına bloke konuldu.

 

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Burkay Düzce, Vakıfbank tarafından İBB’nin bağış hesabının bloklandığını açıkladı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da Ankara Büyükşehir Belediyesinin bağış hesabına Vakıfbank tarafından blokaj konulduğunu doğruladı. Belediyelerin kendi kanunlarına göre bağış toplama yetkisi olduğuna dikkat çeken Torun hukuki mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha