• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İçişleri Bakanlığı helikopterden atılan Servet Turgut’u ‘kırmızı kategoriye’ soktu

İçişleri Bakanlığı helikopterden atılan Servet Turgut’u ‘kırmızı kategoriye’ soktu
0 0

Van’da askerlerce gözaltına alınırken görgü tanıklarınca sapasağlam olarak görülen ve kendisi yürüyebilen 55 yaşındaki Servet Turgut iki gün sonra hastanenin yoğun bakım servisinde ortaya çıkmıştı.

1 Ekim 2020 Perşembe 15:37

Vücudunda neredeyse kırılmadık kemik kalmayan Turgut, 20 gün kaldığı yoğun bakım servisinde dün hayatını kaybetti.

 

Turgut’un ölümünü haberleştiren ve ‘helikopterden atıldığını’ yazan basına İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı sosyal medya hesabından ilginç bir benzetmede bulunarak tepki gösterdi. Servet Turgut, sanki ‘kırmızı kategoride’ bir teröristmiş gibi ifade kullanan Çataklı’ya, birçok siyasiden sert tepki geldi.

 

“YAZIKLAR OLSUN!”

 

Çataklı, sosyal medya hesabından, “Yazıklar olsun! Israrla helikopter yalanını tekrar edip terör örgütünün dümen suyuna girenler… Hadi onlar Kırmızı kategoriden bir bir eksilen teröristlerine ağladıkları için çarpıtıyorlar. Peki size ne oluyor?” paylaşımında bulundu.

 

“ATANAMAMIŞ GOEBBELS NUMARASI YAPMAK YERİNE İŞİNİZİ YAPIN”

 

Gelecek Partisi Dış Politikadan Sorumlu Genel Bakan Yardımcısı Kani Torun, Çataklı’ya, “Basit bir ‘bu insana ne oldu’ sorusuna cevap vermek yerine soranlara çamur atmak değildir sizin göreviniz, hele hele siyasilere ayar çekmek hiç değil. Atanamamış Goebbels numarası yapmak yerine işinizi yapın” ifadeleriyle tepki gösterdi.

 

“İNSANDA BİRAZ İNSANİ DUYGULAR OLUR”

 

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da Çataklı’nın ‘kırmızı liste’ ifadesine sert tepki gösterdi. Gergerlioğlu, “Kırmızı listeymiş!!! Yahu daha dün zulmen vefat eden bir insanın arkasından konuşuyorsunuz! İnsanda biraz insani duygular olur!!! Yazıklar olsun!” dedi.

 

“UTANÇ VERİCİ”

 

DEVA Partisi kurucusu, yazar avukat Gülçin Avşar da Çataklı’ya tepki göstererek, “Servet Turgut’a ne olduğunun hesabını vermek zorunda olan bakanlığın yaptığı açıklama! Utanç verici” yorumunda bulundu.

 

“7 ÇOCUK BABASI GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA NE OLDUĞU SORULUYOR”

 

Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur da Çataklı’nın ‘size ne oluyor’ sorusuna, “Kimseye bi şey olduğu yok. Bir mezrada ot biçen, 55 yaşında 7 çocuk babası bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına gözaltına alındıktan sonra ne olduğu soruluyor, basit bir soru” şeklinde cevapladı.

 

“BAKANLIK KAYITLARINIZI KONTROL ETTİNİZ Mİ?”

 

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen ise İçişleri Bakanlığı’nın ‘aranan teröristler’ listesinde yaptığı aramanın fotoğrafını paylaşarak Çataklı’ya cevap verdi. Ekmen, “Sn sözcü, Müteveffa Servet Turgut’un kırmızı listede yer alan bir terörist olduğunu iddia eden bu açıklamayı yapmadan önce bakanlık kayıtlarınızı kontrol ettiniz mi?” diye sordu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha