• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İddia: Sedat Peker Makedonya'da tutuklandı, Türkiye'ye iade edilecek

İddia: Sedat Peker Makedonya'da tutuklandı, Türkiye'ye iade edilecek
0 0

Sedat Peker'in Türkiye'nin isteği üzerine Makedonya'da gözaltına alındığı ve Kosova üzerinden Türkiye'ye iade edileceği iddia edildi.

18 Ocak 2021 Pazartesi 23:01

Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın kendisi hakkında, "Seni hapse attıracak" söylediğini iddia eden yeraltı dünyasının tanınmış isimlerinden Sedat Peker'in Türkiye'nin isteği üzerine Makedonya'da gözaltına alındığı ve Kosova üzerinden Türkiye'ye iade edileceği iddia edildi.

 

İddiayı ortaya atan gazeteci-yazar Ahmet Dönmez, "Sedat Peker’in dün Makedonya’da tutuklandığı ve Kosova üzerinden Türkiye’ye iade edileceği yönünde haberler var. Gelen bilgilere göre şu anda Üsküp’te polis merkezinde tutuluyor. Peker’in Türkiye’nin iade talebi ile gözaltına alındığı belirtiliyor" ifadelerini kullandı.

 

Dönmez, "Peker, “Berat Albayrak seni hapse attıracak dediler. O kadar çok kişi söyledi ki ben de önlem olarak yurtdışına çıktım. Ama komploymuş" demişti. Belki de komplo değilmiş. Belki yanlış olan kısmı, bu işin Berat Albayrak’la sınırlı olduğu zannıymış" paylaşımında bulundu.

 

 

Koronos'un haberine göre, Makedonya’da yayın haber internet sitelerinde yer alan haberde, “Polis, Türkiye’ye uzun süredir ikamet eden tanınmış bir uyuşturucu baronunu tutuklayarak sınır dışı etti ” ifadesi kullanıldı. Haberde, Peker’in ülkedeki uyuşturucu ticareti yapanlarla iletişime geçmeye çalıştığı belirtildi.

 

Peker, yeraltı dünyasının bir başka ismi Alaattin Çakıcı ile de çektiği videolar aracılığıyla polemiğe girmiş ve Çakıcı'nın tahliyesi öncesi kendisi hakkında ortaya atılan "Çakıcı Peker'e etek giydirecek" söylemine ateş püskürerek, "Sadece küçük Sedat'a prezervatif giydirirler" demişti.

 

Peker yine videolardan birinde Albayrak'ı hedef almıştı.

 

AKP ve MHP’ye verdiği destekle tanınan, organize suç örgütü liderliğinden yargılanıp hüküm giyen Sedat Peker'in, hakkındaki soruşturma ve operasyonu önceden haber aldığı ve kaçtığı basına yansımıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha