• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İdlib'de cihatçı iki örgütün komutanları öldürüldü

İdlib'de cihatçı iki örgütün komutanları öldürüldü
0 0

Suriye'nin İdlib kentinde cihatçı örgüt Hurras El Din Örgütü ile HTŞ'nin komutanları suikast sonucu öldürüldü. Son 4 ayda Suriye'nin kuzeyinde cihatçı örgütlerden 310 komutan ve savaşçı suikaste uğramış oldu.

25 Eylül 2018 Salı 16:38

ÖSO kaynaklarından edinilen bilgilere göre İdlib kentinde cihatçı örgütlerin komutanlarına yönelik suikastlar devam ediyor.

 

İdlib kentinin güney kırsal kesiminde yer alan Kansafra kasabasında El Kaide bağlantılı Hurras El Din örgütünün bir askeri komutanı suikast sonucu öldürüldü. Hurras El Din askeri komutanı Ebu Seyyaf, aracına ateş açılması sonucu hayatını kaybetti.

 

HTŞ'nin emirlerinden Ebu Talha Iraki da Maarat el Numan bölgesinin Deir şarki köyü yakınlarında kimliği belirsiz kişiler tarafından vuruldu.

 

Geçen hafta da iki üst düzey cihat yanlısı komutan İdlib'de suikaste uğramıştı.

 

Suriye'de son 4 ayda ÖSO ve cihatçı gruplardan toplamda 310 komutan öldürüldü. En çok hedef alınanlar ise El Nusra'nın öncülük ettiği Heyeti Tahriri Şam örgütünden oldu: 78 kişi.

 

Feylak el Şam, Ahrar'uş Şam ve Türkistan İslam Partisi örgütü gibi diğer cihat yanlısı gruplar ve ÖSO grupların komutanları da zaman zaman öldürülüyor.

 

Öte yandan bu kişilerin yanı sıra en az 30 yabancı savaşçının da öldürüldüğü aktarıldı. Öldürülen kişiler arasında Tunuslu, Somalili, Özbek, Afgan, Mısırlı, Ürdünlü ve Suudiler bulunuyor.

 

KAYNAK: SPUTNİK - HİKMET DURGUN

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha