• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İhbar iddiasıyla ev basan polis: HDP önündeki ailelere katılın

İhbar iddiasıyla ev basan polis: HDP önündeki ailelere katılın
0 0

Doğubayazıt ilçesinde dün gece bir eve ihbar geldiği iddiasıyla baskın yapan polis, çocukları dağda olan aileye HDP Diyarbakır il binasının önüne gitmeleri için baskı yaptı.

24 Ocak 2020 Cuma 16:47

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde dün gece saatlerinde Seferoğlu ailesinin evine baskın yapan polisler aileyi Diyarbakır HDP İl binası önüne gitmeleri yönünde baskı yaptı. Dün gece saat 23.00'da onlarca zırhlı araçla evlerinin kuşatma altına alındığını söyleyen Anne Yıldız Seferoğlu yaşananları şöyle anlattı: “Polis evi kuşattıktan sonra bize 'teslim olun' diye anons ediyordu. Ben de başımdaki beyaz örtüyü camdan salladım. Daha sonra biz çıplak ayaklarla ellerimiz başımızın üzerine koyarak dışarı çıktık. Evi saatlerce arama yaptıktan sonra bizi evin içerisine aldılar. Bize, ‘Evde PKK’liler olduğuna yönelik ihbar aldıklarını’ söylediler. Ben de bunun yalan olduğunu söyledim. Çocuklarımızın neden PKK saflarında olduğunu sordular. Ben de çocuklarımın kendi kararları olduğunu söyledim. Bana daha sonra Diyarbakır HDP İl binası önünde oturan ailelerden bahsetmeye başladılar. ‘HDP önündeki aileleri görüyor musun? Bak onlar çocuklarına kavuşuyor. Bu devlet herkese kucak açıyor. Diyarbakır HDP İl binası önüne gidersen biz sana her türlü desteği veririz. Çocuğunu getirmek için ikna etmeye çalış' dediler. Ben de böyle bir şey yapmayacağımı söyledim."

 

'CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK'

 

Yaklaşık 2 ay önce Ağrı’dan gelen 3 kişilik bir ekibin de Diyarbakır HDP İl binası önüne gitmeleri için ikna edilmeye çalışıldıklarını anlatan Seferoğlu, “Gelen ekip bana ‘Git oradaki ailelere katıl bütün masraflarını biz karşılayacağız. Orada bulunan aileler tek tek çocuğuna kavuşuyor. Sen de gidersen biz senin çocuğuna kavuşman için yardım ederiz' dediler.  Ben o zaman da asla böyle bir şey yapmayacağımı, çocuğumun kendi kararı olduğunu söyledim. Bizim evden sonra çok sayıda eve de gitmişlerdi. Bütün aileleri ikna etmeye çalışıyorlardı. Bizim şuan can güvenliğimiz yok” dedi. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha