• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İmam hatip öğretmeni ‘öğrencilerini cinsel istismar’dan tutuklandı

 İmam hatip öğretmeni ‘öğrencilerini cinsel istismar’dan tutuklandı
0 0

Karaman’da bir öğretmenin 10 çocuğa tecavüz ettiğinin ortaya çıkmasıyla başlayan şok sürerken Artvin’in Yusufeli ilçesinde de 46 yaşındaki bir imam hatip öğretmeni erkek öğrencilerine ‘cinsel istismar’da bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı.

24 Mart 2016 Perşembe 16:37

Yusufeli Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni 2002 yılında bitiren ve okuduğu dönemde meslek dersi öğretmeni R.A.’nın tacizine uğrayan bir kişi, 14 yıl sonra ziyaret için gittiği okulda yaptığı araştırmada öğretmenin, okulda okuyan öğrencileri taciz etmeyi sürdürdüğünü öğrendi.

 

Kendisi de öğretmenlik yapan kişinin Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) yaptığı şikayet sonrası savcılık soruşturma başlattı.

 

Öğretmenin de ifadesine başvuran savcılık, cinsel istismara uğradığı öne sürülen 15 yaşındaki iki erkek çocuğu dinledi. Öğrenciler ifadelerinde, R.A.’nın kendilerini video oyunları oynatmak vaadiyle evine götürüp tacizde bulunduğunu anlattı.

 

Bunun üzerine gözaltına alınan R.A., ‘cinsel istismar’ suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. R.A.’nın bekar olduğu öğrenildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha