• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İmamoğlu, Berlin Duvarı'nın yıkılışı anısına düzenlenen etkinlikte Merkel ile bir araya geldi

İmamoğlu, Berlin Duvarı'nın yıkılışı anısına düzenlenen etkinlikte Merkel ile bir araya geldi
0 0

9 Kasım 1989'da yıkılan duvarın, yıkılışının 30. yıl dönümü dolayısıyla başkent Berlin'de bir dizi kutlama etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Almanya Başbakanı Angela Merkel ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir süre sohbet etti.

9 Kasım 2019 Cumartesi 16:41

Soğuk Savaşın sembolü Berlin Duvarı'nın yıkılışının üzerinden tam 30 yıl geçti. Berlin'i doğu ve batı olarak ikiye ayıran ve 9 Kasım 1989'da yıkılan duvarın, yıkılışının 30. yıl dönümü dolayısıyla başkent Berlin'de bir dizi kutlama etkinliği düzenlendi.

 

Etkinlikler kapsamında duvar kalıntılarının bulunduğu Bernauer Caddesi'nde anma töreni gerçekleştirildi. Törene katılan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Federal Meclis Başkanı Wolfgang Schaueble ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir süre sohbet etti.

 

155 kilometre uzunluğundaki duvarın yıkılması, Doğu Avrupa'da komünizmin çöküşünü ve Soğuk Savaş döneminin bitişini simgeledi.

 

İmamoğlu'na Kybele Dostluk Ödülü

 

Öte yandan Türk-Alman Dostluk Federasyonu (TDF) tarafından geleneksel olarak verilen "Kybele Dostluk Ödülü", İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verildi.

 

TDF tarafından Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen ödül töreninde, Berlin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Eyalet Başbakanı Michael Müller ile İmamoğlu ödüle layık görüldü.,

İmamoğlu'na ödülünü, eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha