• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'İmamoğlu bir projedir' diye yazan Karagül tepkilerin ardından hesabını korumaya aldı

'İmamoğlu bir projedir' diye yazan Karagül tepkilerin ardından hesabını korumaya aldı
0 0

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, 22 Haziran'da kaleme aldığı ve İmamoğlu'yu 'proje', 'FETÖ'nün adayı' olarak nitelediği yazısına gelen tepkilerin ardından Twitter hesabını korumaya aldı.

24 Haziran 2019 Pazartesi 12:31

İmamoğlu'nun 23 Haziran İstanbul seçimlerinden rakibi Binali Yıldırım'a 805 bin oy fark atarak galip çıkmasının ardından, sosyal medyada, Karagül'ün son yazısı hatırlatıldı ve yüzlerce kişi Karagül'e ifadeleri nedeniyle tepki gösterdi.

 

Bunun üzerine Karagül, tweetlerini korumaya aldı.

 

Karagül benzer şekilde, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 6 Mayıs'ta İstanbul seçim sonuçlarını iptal etmesinin ardından, "Proje çöktü Ekrem" paylaşımında bulunmuştu. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, Karagül'ü bu tweeti üzerinden de eleştirdi. 

 

Karagül, seçimlerden bir gün önce kaleme aldığı yazısında, İmamoğlu için şu ifadeleri kullanmıştı:

 

"Kişilik profili, davranış kalıbı, ses tonu, söylemi, riyakarlığı, arsızlığı, yalancılığı, ukalalığı.. * İmamoğlu bir projedir, ‘milli güvenlik’ meselesidir. FETÖ’nün adayıdır ve koruma altındadır. * Bu seçim meselesi değil. İstanbul’u “ikinci kez” ele geçirme girişimidir.."

 

İmamoğlu'ya yönelik hakaretleri peş peşe sıraladığı yazısında, Karagül, "Bir arsızlık, bir küstahlık, bir kibir, bir ukalalık.. Türk siyasetinde ciddi bir çöküş örneği.​​​​​ Bu bir seçim meselesi değildir. Belediye meselesi değildir. İBB Başkanı kim olacak meselesi değildir. Binali Yıldırım-İmamoğlu yarışı değildir. Bu, Türkiye’ye karşı yeni çok uluslu operasyonun İstanbul ayağının sahneye sürülmesidir. Milli duyguları, dini duyguları, vatanseverlik duygularını kullanıp bu ülkenin milli direncini kırmaya, aşındırmaya dönük bir operasyondur" ifadelerini kullanmıştı.

 

Karagül'ün sosyal medya hesabını koruma altına alması da sosyal medyanın diline düşmesine engel olamadı. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha