• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İmamoğlu: Eski kayıtlardaki toplanma alanlarına bakarlarsa, bulamazlar; yerinde AVM falan bulabilirler

İmamoğlu: Eski kayıtlardaki toplanma alanlarına bakarlarsa, bulamazlar; yerinde AVM falan bulabilirler
0 0

İmamoğlu, yeni deprem toplanma alanlarını İBB’nin tanımlandığını belirterek, “Deprem toplanma alanları, hem de mevcut geçici barınma alanları sistemde yüklüdür” dedi.

29 Eylül 2020 Salı 12:06

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İstanbul'da tüm deprem toplam alanlarında tatbikat yapılacağına ilişkin açıklaması hakkında konuştu.

 

İmamoğlu, “Yeni deprem toplanma alanlarını biz tanımladık. Eğer bunlar öngörülüyorsa tatbikatlar yapılır. Ama eski kayıtlardaki toplanma alanlarına bakarlarsa, bulamazlar. Yerinde AVM falan bulabilirler” dedi.

 

İmamoğlu, Sözcü gazetesini ziyaret etti, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

İmamoğlu, deprem toplanma alanları hakkında şunları kaydetti:

 

"Yeni deprem toplanma alanlarını biz tanımladık. Eğer bunlar öngörülüyorsa tatbikatlar yapılır. Ama eski kayıtlardaki toplanma alanlarına bakarlarsa, bulamazlar. Yerinde AVM falan bulabilirler. Şu anda hem deprem toplanma alanları, hem de mevcut geçici barınma alanları sistemde yüklüdür, bellidir. Hatta bir kısmı için de çalışmalar sürüyor."

 

Soylu, “Tüm belediyelerimiz, muhtarlarımız, kamu görevlilerimizle birlikte İstanbul'da, tüm toplanma alanlarımızda tatbikat yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha