• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İmamoğlu izci kampında: Ok atışı yaptı; seneye bir gece kalma sözü verdi

İmamoğlu izci kampında: Ok atışı yaptı; seneye bir gece kalma sözü verdi
0 0

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam, İstanbul’da, Beykoz Kanuni Kent Ormanı’ndaki Uluslararası İzci Kampı’nı ziyaret etti.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 13:42

Ceketini çıkarıp izci yeleği giyen ve fular takan İmamoğlu, izcilere kamp ateşi etrafında toplandıkları sırada, “İnşallah seneye ben de bir gece de olsa kampa katılır; o heyecanı hissederim” diye seslendi.

 

Ortanca oğlu Semih’le gittiği kampta bando tarafından karşılanan ve izci selamı veren İmamoğlu incelemelerde bulunduktan sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Farklı dillerden, farklı inançlardan 11 ülke. Belki yarınlarda 40 -50 ülke gelir. Bir arada olacaksınız. Barış içerisinde ve gerçekten en başta şehrini, ülkesini, doğasını seven; kendini, yaşadığı bütün ortamlara karşı sorumlu hisseden insanlar olmanızı istiyorum. Seneye başka bir kampta, inşallah ben de sizlere bir gece de olsa katılır, o heyecanı hissederim.”

 

 

Kamp yöneticilerinin obaları gezdirdiği İmamoğlu’na ülkelerin kurduğu stantları gezerken Filistinli katılımcı tarafından yöresel puşu hediye edildi. Küçük yaşlarda üç kez izci kamplarına katıldığını İmamoğlu, görevlilerden kısa bir eğitim aldıktan sonra iki el ok atışı yaptı. Bu sırada renkli anlar yaşandı.

 

“Yatağını derli toplu yapmasıyla, yemeğin hazırlanmasından, bulaşıkların yıkanmasına kadar her şeyi öğrenme adına hayatın bir adımı aslında…Hayatın zor anlarında birbirine tutunabilmek. Bütünüyle izcilik felsefesi böyle bir şey” dedi ve kamptaki deneyimlerin hayatın büyük bir provası olduğunun altını çizdi.

 

Uluslararası İzcilik Kampı, 2004’ten beri her yıl Beykoz Kanuni Kent Ormanı’nda, İBB Türkiye İzcilik Federasyonu iş birliğinde düzenleniyor. 1 Temmuz’da başlayan kamp, 8 Eylül’de sona erecek.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha