• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İşçilere 'Kendi adına pul bastır, satın al' baskısı: Cebinde dolmuş parası olmayanlar var

İşçilere 'Kendi adına pul bastır, satın al' baskısı: Cebinde dolmuş parası olmayanlar var
0 0

Bayrampaşa Posta Dağıtım Merkezinde, tasarruf tedbirleri gerekçe gösterilerek, taşeron işçilere kendileri adına en az 25 liralık kişisel pul bastırıp kurumdan satın almalarının dayatıldığı öğrenildi.

26 Eylül 2018 Çarşamba 10:35

Evrensel'den Vedat Yalvaç'ın haberine göre, zorlama ile karşı karşıya olduklarını iddia eden işçiler, "25 lira ufak bir para gibi görünüyor ama cebinde dolmuş parası olmayanları biliyorum" diyerek duruma tepki gösteriyor.

 

Posta Dağıtım Merkezi Müdürü İslam Turan ise iddialar karşısında, "İsteyen arkadaş kendi adına bir pul çıkarsın. Ben de çıkarıyorum. Kuruma yararlı olsun diye. Zorlama yapmadık yani" yanıtını verdi.

 

İddiaları gündeme taşıyan işçiler süreci şöyle anlatıyor:

 

— Bayrampaşa Posta Dağıtım Merkezi Müdürü İslam Turan kendisine bağlı Bayrampaşa, Esenler ve Eyüp gruplarında çalışan taşeron dağıtıcılarla toplantı yaptı. Geçtiğimiz Cuma günü yapılan toplantıya 100'ün üzerinde taşeron işçi katıldı. Müdür sadece taşeronları topladı, kadroluları toplamadı. Ekonomik krizden söz etti, tasarruf tedbirlerinden söz etti ve kuruma destek amacıyla ‘Herkes kendisi için en az 25 liralık pul bastıracak' dedi. Herkesten bir adet fotoğraf ile 25 lira istediler.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha