• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

IŞİD'in hedefindeki Kilis’te okullara ‘gizli’ tatil

IŞİD'in hedefindeki Kilis’te okullara ‘gizli’ tatil
0 0

IŞİD’in hergün füzelerle vurduğu Kilis’te sınıra yakın okullar tatil edildi. Ancak tatil kararı resmi olarak açıklanmazken, öğrenciler bazı okullardan kapıdan çevrildi.

25 Nisan 2016 Pazartesi 13:10

IŞİD’in füze ve roket saldırılarına maruz kalan Kilis'te bugün sınır bölgesindeki okullar tatil edildi. Ancak tatil kararı resmi olarak Milli Eğitim Bakanlığı ya da Milli Eğitim müdürlüğü tarafından duyurulmazken, sabahleyin okula giden öğrencilere tebligat okulda yapıldı.

 

Okul kapısından geri döndürüldüler

 

Sabahleyin okula giden öğrenciler bir kısmı okul yöneticileri tarafından “Okul bugün tatil”denilerek tekrar evlerine gönderildi. NOKTA’ya konuşan bazı öğretmenler ise okulların tatil olduğunu ancak MEB tarafından gönderilmiş herhangi bir resmi karar görmediklerini söyledi.

 

 

Aileler çocukları göndermiyor

 

Pek çok aile ise okulların güvenli olmadığını söyleyerek çocuklarını okula göndermedi. Öğrenciler ise önümüzdeki günlerde TEOG sınavının olduğunu hatırlatarak “İnşaallah sınav saatinde roket düzmez” temennisinde bulundu.

 

Dün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın 30 metre uzağındaki Tekke Camisi, IŞİD’in hedefi olmuştu. Roket düştüğü esnada Kuran okumakta olan bir yaşlı yaralandı. Cami daha sonra ibadete kapandı.  Söz konusu camide ve yanındaki türbede hasar meydana geldiği için ibadete kapatıldı.

 

KAYNAK: MAAZ  İBRAHİMOĞLU / NOKTA 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha