• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"İşimi geri istiyorum" dediği için Veli Saçılık'ın otomobiline el konuldu

0 0

KHK ile ihraç edildikten sonra Ankara Yüksel Caddesi'nde "İşimi geri istiyorum" eylemi yapan sosyolog Veli Saçılık’ın otomobiline el konuldu.

8 Kasım 2018 Perşembe 18:22

Kızılay’da düzenlenen ‘işimi geri istiyorum’ eylemleri nedeniyle Kabahatler Kanunu uyarınca para cezaları kesilen Saçılık'ın otomobiline, 15 bin lira kesinleşmiş para cezası nedeniyle el konulduğu belirtildi.

 

 

 

 

Otomobiline el konulma anını sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoyla duyuran Saçılık, şunları söyledi:

 

"İşimi geri istediğim için dayak attılar, üstüne bir de ceza yazdılar, şimdi de arabama el koyuyorlar. Yazdıkları 15 bin lira ceza için bu aracı satışa çıkaracaklarmış. AKP'yi tebrik ediyoruz. İnsanları işsiz bırakıp, aç bırakıp bir de arabasına el koyuyorlar.

 

AKP'ye ve onların bütün taraftarlarına şunu söylüyoruz: Bize çok zulmettiniz, çok zulmettiniz, bunun hesabını mutlaka vereceksiniz. İşimizden olur olmadık yere attınız, aç bıraktınız ama asla diz çökmeyeceğiz, asla size biat etmeyeceğiz ve bunun hesabını da mutlaka sizden soracağız."

 

Saçılık, daha sonra Twitter'da "Gaspçı AKP'nin suç ortağı AB ve AİHM'dir. OHAL Komisyonu isimli illegal yapıyı icat eden AB'li emperyalistlerdir. Bu böyle biline" mesajını paylaştı.

 

KAYNAK: T24

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha