• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'İsimsizler Hareketi' soruşturmasında 24 kişi hakkında gözaltı kararı

'İsimsizler Hareketi' soruşturmasında 24 kişi hakkında gözaltı kararı
0 0

İstanbul’da, “İsimsizler Hareketi” soruşturması kapsamında aralarında gazeteci ve yazarların da bulunduğu 24 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

25 Eylül 2020 Cuma 12:29

Balıkesir Ayvalık’ta 17 Mayıs günü  gözaltına alınan ve sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle tutuklanan Taylan Kulaçoğlu’nun kardeşi Özen Kulaçoğlu, avukatı Tamer Doğan, gazeteci Hakan Gülseven, ve yazar Temel Demirer'in de aralarında olduğu 24 kişi İsimsizler Hareketi'ne başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

 

İsimsizler Hareketi'ne başlatılan soruşturma kapsamında 24 kişi, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

 

İsimsizler Hareketi Twitter'dan yaptığı açıklamada, "İstanbul C.Savcılığı’nın İsimsizler Hareketi ‘ne başlattığı soruşturma neticesinde Av. Tamer Doğan, Perihan Koca, Temel Demirer, Zeynep Koray, Defne Halman, Hakan Gülseven ve Özen Kulaçoğlu gözaltına alınmıştır. Ne yaparsanız yapın #İsimsizlerSUSTURULAMAZ" ifadelerini kullandı.

 

Twitter'dan paylaşım yapan Taylan Kulaçoğlu'nun annesi Saliha Kulaçoğlu, “Evimizi polis bastı an itibari ile kızım Özen gözaltına alındı arama devam ediyor..” ifadeleriyle polis baskınını duyurdu. Özen Kulaçoğlu ise paylaşımında, "20 tane polis bastık gözaltına alınıyorum evden" dedi.

 

Avukat Tamer Doğan'ın evine de polis baskını

 

Kulaçoğlu'nun avukatı Tamer Doğan'ın evine de polis baskını yapıldı. Darıca Emekçi Kültür Derneği, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Dernek üyelerimizden Tolga Kubilay Çelik 06.30 saatlerinde evine yapılan baskından sonra gözaltına alınıp Vatan Emniyet'e götürüldü. Diğer üyemiz Av.Tamer Doğan'ın evinde ise polis baskını devam ediyor. Sürecin takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

 

Gazeteci Hakan Gülseven de gözaltına alındığını “Yine gidiyoruz” diyerek sosyal medya hesabından duyurdu.

 

Yazar Temel Demirer gözaltına alındı

 

Sibel Özbudun Demirer, “Az önce 3. Sulh Ceza Hakimliği arama emriyle evimizi basan polisler Temel Demirer’i gözaltına aldılar. Temel’in gözaltı nedeni İsimsizler Hareketi hashtag’inde cumhurbaşkanına hakaret” ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha