• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İSMEK çalışanlarına hakaret ettiği iddia edilmişti; Yeşim Meltem Şişli için hapis istemiyle iddianame hazırlandı

İSMEK çalışanlarına hakaret ettiği iddia edilmişti; Yeşim Meltem Şişli için hapis istemiyle iddianame hazırlandı
0 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında İSMEK'in eski yöneticisi kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı.

20 Şubat 2020 Perşembe 14:12

İSMEK’in eski yöneticisi olan kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla açılan soruşturma tamamlandıve Şişli hakkında "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapis talebiyle iddianame düzenlendi.

 

İddianamede, Yeşim Meltem Şişli "şüpheli" sıfatıyla; 19 kadın "müşteki", Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise "katılan" sıfatıyla yer aldı. İddianame kabul edilirse şüpheli Yeşim Meltem Şişli, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 27 Ocak'ta işten çıkarılan İSMEK bölge sorumlusu 19 kadın, 31 Ocak'ta savcılığa gelerek suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan dilekçede, şüpheli Yeşim Meltem Şişli'nin 19 Ağustos 2019'da İBB Saraçhane binasında bölge sorumlularıyla bir toplantı gerçekleştirdiği belirtilerek, aşağıladığı iddia edilmişti.

 

Şikayet üzerine Yeşim Meltem Şişli hakkında savcılıkça soruşturma başlatılmıştı. Şişli, 11 Şubat'ta savcılığa gelerek ifade vermiş; "Kesinlikle sözlerimle ve davranışlarımla tahkir edici herhangi bir eylemde bulunmadım" diyerek suçlamaları reddetmişti.

 

16 Temmuz 2019’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanan Şişli’nin, soruşturma açılmasının ardından, 10 Şubat’ta görevinden ayrıldığı açıklanmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha