• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Isparta'da köpeği uyuşturup çöpe atan belediye görevlilerine soruşturma

Isparta'da köpeği uyuşturup çöpe atan belediye görevlilerine soruşturma
0 0

Isparta'da Kuleönü Belediyesi temizlik işçilerinin bir sokak köpeğini uyuşturucu iğne ile vurup sürükleyerek çöp kamyonuna attığını gösteren görüntüler ortaya çıktı.

12 Şubat 2019 Salı 19:19

Isparta Hayvan Koruma Derneği, güvenlik kamerası görüntülerini sosyal medyada paylaşarak, savcılığıa suç duyurusunda bulundu.

 

Belediye Başkanı MHP'li Sezayi Çakır, köpeğin iyi olduğunu belirterek, "Gereken soruşturma açılmış, idari ve hukuki işlem yapılmıştır" dedi.

 

Olay, 7 Şubat'ta, Isparta merkeze bağlı Kuleönü'nde meydana geldi.

 

Isparta Hayvan Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Sabri Kocabaş, beraberindeki ekiple kendilerine gelen ihbar üzerine bölgeye gittiklerini, güvenlik kamerası görüntülerini izledikten ve detaylı araştırma yaptıktan sonra savcılığa şikayette bulunduklarını söyledi.

 

Kocabaş "Çöplüğe gittik ama köpeği bulamadık. Sadece tek vurulan hayvan olmadığını ve 1 haftadır yapıldığını öğrendik. Oradaki vatandaşlar genelde geceleri vurulduğunu söylüyor. Biz de olayın yakın takipçisiyiz. Barınağı olmayan belediyelerde gizlice benzer katliamlar yapılıyor" dedi.

 

Belediye Başkanı özür diledi: "Köpeğin durumu iyi"

 

Kuleönü Belediye Başkanı Sezai Çakır ise olayın gerekçesi ne olursa olsun hiçbir şartta kabul edilemeyecek bir olay olduğunu belirtti ve "Belediyemize bir şikayet gelmiş ve sokakta çocuklara saldıran bir köpek olduğu bildirilmiştir. Belediye görevlileri köpekleri uyuşturucu ile etkisiz hale getirip gereken müdahaleyi yaparken görüntülerde göründüğü gibi çok dikkatsiz ve içimizi yakan bir görüntüye sebep olmuşlardır. Hangi sebeple olursa olsun bu olayı duyar duymaz gereken soruşturma açılmış, idari ve hukuki işlem yapılmıştır" dedi.

 

Güvenlik kamerası görüntülerini servis edenler hakkında da şikayette bulunacağını aktaran Başkan Çakır, "Şunu da belirtmek isterim ki bu görüntüleri servis eden kişinin maalesef niyeti bu olayı ortaya çıkarmak ve suçlularla ilgili gerekenin yapılması değildir. Bu görüntülerin yayınlanmaması karşılığında bizden talepte bulunmaları da bizi üzmüştür. Şiddetle reddettiğim bu çirkin teklif için de gereken hukuki işlem yapılacaktır" dedi.

 

Çakır köpeğin sağlık durumunun iyi olduğunu, şu anda Isparta Belediyesi'ne ait hayvan barınağında gözetim altında bulunduğunu belirtti ve olaydan ötürü özür diledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha