• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İstanbul Üniversitesi'nde ikinci öğrenci intiharı

İstanbul Üniversitesi'nde ikinci öğrenci intiharı
0 0

İstanbul Üniversitesi'nde Sibel Ünli'nin ardından bir öğrenci intiharı daha gerçekleşti.

18 Şubat 2020 Salı 15:46

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) İstanbul Üniversitesi Temsilciliği, İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir isimli öğrencinin yaşamına son verdiğini duyurdu.

 

Twitter paylaşımında, "AKP'nin uyguladığı neoliberal politikaların yarattığı yoksulluk ve geleceksizlik bir sıra arkadaşımızı daha aramızdan aldı. İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4.Sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir, intihar ederek yaşamına son verdi. #HakanTaşdemir" ifadeleri dikkat çekti.

 

Ocak ayı başlarında da, sosyal medya hesabından yaşadığı yoksulluğu ve dış görünüş nedeniyle kendisiyle alay edilmesine yönelik sitem dolu mesajlar paylaşan Sibel Ünli de intihar etmişti.

 

Ünli'nin cansız bedeni, ailesini kayıp ihbarının iki gün sonra Samatya Sahili'nde bulunmuştu. Ünli, İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3'üncü sınıf öğrencisiydi.

 

Sibel Ünli’nin "kibele1903" adlı hesabından “Gidecek yerim yok yaşanmaya değer bir hayatım da” mesajını sabitlemesi dikkat çekmişti.

 

Ünli’nin 7 Kasım’da paylaştığı mesajlarda da “Bir liraya karnımı doyurabilir miyim” yazdığı, ardından da “Yemekhane kartımda para kalmamış, sadece bir lira var” ifadelerini kullanmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha