• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İtalya'da koronavirüs nedeniyle 46 doktor yaşamını yitirdi

İtalya'da koronavirüs nedeniyle 46 doktor yaşamını yitirdi
0 0

Türkiye'de koronavirüsün (Kovid-19) neden olduğu hastalık nedeniyle 92 kişi yaşamını yitirirken, yoğun bakımda da 344 kişi bulunuyor. 

28 Mart 2020 Cumartesi 21:19

Ancak Çin'in salgını kontrol altına almasından sonra, tüm dünya genelinde virüsün neden olduğu can kaybı bakımından İtalya ilk sırada kalmaya devam ediyor.

 

İtalya'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 9 bin 134'e, vaka sayısı ise 66 bin 414'e çıkarken, doktor ölümlerinde de İtalya başı çekiyor.

 

Salgının patlak verdiği günden bugüne kadar Kovid-19 nedeniyle tam 46 doktor yaşamını yitirdi.

 

Virüsle enfekte olan hastaları tedavi edebilmek için büyük çaba harcayan doktorlar ve sağlık ekipleri, ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kalırken, aralarında yaşamını yitirenler de bulunuyor.

 

Bugüne kadar İtalya'da 46 doktorun yaşamını yitirdiği ortaya çıkarken, Kovid-19 nedeniyle en fazla can kaybı Lombardiya Bölgesi'nde gerçekleşti.

 

İspanya'da ise 10 bin sağlık personeline hastalığın bulaştığı ortaya çıktı.

 

Virüsün bulaştığı kişi sayısının 72 bini aştığı İspanya'da can kaybı ise 5 bin 690 oldu.

 

Salgın, Madrid'in ardından en yaygın olarak, Katalonya (1070 ölü, 14 bin 263 vaka) ve Castilla y La Mancha (448 ölü, 4 bin 512 vaka) ve Castilla y Leon (321 ölü, 4 bin 791 vaka) özerk bölgelerinde görülüyor.

 

Olağanüstü halin ikinci haftasını dolduran İspanya'da, salgına karşı mücadelede en büyük eksiğin tıbbi malzeme ve sağlık personeli olduğu belirtiliyor.

 

Ülke basınına açıklama yapan sağlık çalışanları ise, vaka sayısının ülke genelinde 500 binin üzerinde olduğunu ancak hastalığı hafif atlatan ve evde tedavi görenler nedeniyle gerçek rakamların kayda geçmediğini savunuyor.

 

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha