• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İYİ Parti'de üç kurucu üye istifa etti

İYİ Parti'de üç kurucu üye istifa etti
0 0

İYİ Parti kurucu üyeleri Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor, görevlerinden ve partilerinden istifa etti.

6 Ağustos 2018 Pazartesi 11:45

Halaçoğlu, "Cumhurbaşkanı olacağım diye yol çıkan genel başkan, yüzde 7.26 oy alarak dördüncü oldu, kemik oyları yüzde 17.5 olan parti yüzde 9.96 alarak yüzde 10 barajının altında kaldı. Yani partimiz kaybetti" dedi.

 

MHP'den istifa ederek İYİ Parti'nin kuruluşundan itibaren Genel Başkan Meral Akşener'in yanında olan İYİ Parti Kurucu Üyeleri Yusuf Halaçoğlu ile birlikte Nevzat Bor ve Özcan Yeniçeri ortak basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiklerini açıkladı.

 

'SERGİLENEN TAVIRLAR KURULTAY'DA DEĞİŞİM OLMAYACAĞINI GÖSTERİYOR'

 

12 Ağustos'ta kongreye gidecek olan partide Akşener'in genel başkanlığında ısrar etmenin parti içi demokrasinin çalışmadığının göstergesi olduğunu belirten Halaçoğlu, ortak basın açıklamasında şunları söyledi:

 

"Sergilenen tavırlar Kurultay'da bir şekilde değişimin olmayacağını göstermektedir. Ben veya bir kişi üzerine oturan bir siyasi harekete karşı verdiğimiz mücadelenin aynının tekrarlandığını görmek bizi son derece üzmüştür. Bu sebeple böyle bir siyasi anlayış içinde olumlu bir sonuca ulaşmanın mümkün olmayacağına karar vermiş bulunuyoruz ve gerek partideki tüm görevlerimizden, gerekse İYİ Parti'den istifa ediyoruz."

 

Halaçoğlu, "Cumhurbaşkanı olacağım diye yol çıkan ve gerçekten de ciddi bir rüzgâr alan genel başkan ancak yüzde 7.26 oy alarak dördüncü oldu, kemik oyları yüzde 17.5 olan parti de yüzde 9.96 alarak yüzde 10 barajının altında kaldı. Yani partimiz kaybetti" dedi.

 

Partiden geçen ay, genel başkan Meral Akşener'in danışmanı Ali Aydın ve Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz istifa etmişti.

 

“Akşener haberimiz olmadan Cumhur İttifakı’na katıldı”

 

İYİ Parti’den istifa eden kurucu üyelerden Nevzat Bor İYİ Parti lideri Merak Akşener’in kendilerine haber vermeden Cumhur İttifakı’na katıldığını açıkladı.

 

Bor, “Hiç haberimiz olmadan ittifaka girdiğini söyledi. CHP’ye vefasızlık biz de yapmıyoruz ama bu tavır siyaseten baktığımız zaman AKP’den gelecek oyları kaçırdı. Çünkü karşımızda müthiş bir devlet gücü ve medya vardı” dedi.

 

24 Haziran seçimlerinde Akşener’in İYİ Parti’den daha az oy aldığını hatırlatan Halaçoğlu, “Tüm hata genel başkanın kendisine aittir” diye konuştu.

 

Bor “Akşener Afyon’da bu hataları kabul etti, ‘Neden yaptığımı da bilmiyorum’ dedi. Türkiye’de bir partinin genel başkanı olan kişinin bulunmaz hint kumaşı gibi görülmesinden bıktık. Kaybetmesine rağmen kaybedişi asla kabul etmeyen bir güruh oluştu” ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha