• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem’den cumhurbaşkanı adayı açıklaması: “Gönlümüzden geçen Akşener, takdir milletin”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem’den cumhurbaşkanı adayı açıklaması: “Gönlümüzden geçen Akşener, takdir milletin”
0 0

Bahadır Erdem, yaptığı açıklamada, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı üzerinden yapılan tartışmaları eleştirdi. Erdem, adaylık konusunda gönüllerinden Akşener’in geçtiğini, ancak kararı milletin vereceğini vurguladı.

13 Eylül 2021 Pazartesi 14:26

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, cumhurbaşkanı adaylığı tartışması üzerinden Millet İttifakı içinde tartışma ve kriz çıkarmanın hedeflendiğini belirterek, “Bu hem yersiz bir çabadır, hem de AKP’nin ne kadar acziyet içinde olduğunun göstergesidir” dedi.

 

Bahadır Erdem, yaptığı açıklamada, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı üzerinden yapılan tartışmaları eleştirdi. Erdem, adaylık konusunda gönüllerinden Akşener’in geçtiğini, ancak kararı milletin vereceğini vurguladı:

 

“Genel başkanımız Meral Akşener’in söylediği gibi Millet İttifakı'nın adayı Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Ayrıca şu an için ortada ilan edilmiş bir seçim olmadığına göre kimin aday olacağını tartışmak faydasızdır. Tabi ki bizim gönlümüzden geçen aday Meral Akşener’dir. Bununla birlikte takdiri milletimiz verecektir, ki halkımızın kendisine teveccühü herkesin malumudur. Dolayısıyla esas tartışılması ve gündemde olması gereken konu, gelecekte ülkeyi kimin yöneteceği değil bugün kimin yönetemediğidir.”

 

Erdem, Cumhur İttifakı ortaklarının seçim barajını yüzde 7’ye düşürmek istemesinin nedeninin, “iktidarı kaybetme endişesinin AKP ile birlikte küçük ortağı MHP’yi de telaşa sürüklemesi” olduğunu savunarak,“Ancak ilk seçimde görülecektir ki, iktidarda kalmak için tasarlanan bütün bu oyunlar MHP’yi baraj altında kalmaktan kurtarmayacaktır” görüşüne yer verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha