• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İYİ Parti olağanüstü kongre gidiyor, Akşener yeniden aday olmayacak

İYİ Parti olağanüstü kongre gidiyor, Akşener yeniden aday olmayacak
0 0

İYİ Parti'nin olağanüstü kongreye gideceği ve Meral Akşener yeniden aday olmayacağı açıklandı.

22 Temmuz 2018 Pazar 19:06

İYİ Parti’nin olağanüstü kongreye gitme kararı aldığı bildirildi. Partinin genel başkanı Meral Akşener aday olmayacağını açıkladı.

 

Partinin Afyonkarahisar Sandıklı’daki kampında sert tartışmalar ve eleştiriler sonrası Meral Akşener toplantıyı terk etmiş, olay istifa iddialarını gündeme getirmişti. 

 

Siyasal yapılandırma için 20-22 Temmuz tarihleri arasında Afyonkarahisar Sandıklı'da kamp düzenleyen İYİ Parti'ye ilişkin çarpıcı iddialar gündeme geldi.

 

 Cumhuriyet'in haberine göre kampta yoğun tartışmalar yaşanması ve çokça eleştiri gelmesi üzerine Akşener'in toplantıyı terk etti. Akşener'in toplantıyı terk etmesi sonrası istifa ettiği iddiaları ortaya atıldı.

 

AKŞENER: SORUMLU BENİM

 

İYİ Parti’nin seçim sonuçlarını değerlendirmek ve bundan sonra takip edilecek yol haritasını belirlemek için Afyonkarahisar’da düzenlenen çalıştay kapanışında kürsüye çıkan Meral Akşener’in “Seçim sonuçlarının sorumlusu benim, gereği yapılır” dediği kaydedildi.

 

Akşener Twitter’dan yaptığı açıklamadaysa “Parti tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı almış bulunuyorum. Kurultayda aday olmayacağım, aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

 

 

BİR AY İÇERİSİNDE YAPILACAK

 

Parti kurucularından Ahat Andican konuyla ilgili olarak, “Seçim sonrası bir güven tazelemesi olacak. İYİ Parti bir ay içerisinde olağanüstü kongreye gidiyor” dedi.

 

TÜRKKAN’DAN İLK AÇIKLAMA

 

İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lüftü Türkkan istifa ve olağanüstü kongre kararıyla ilgili olarak, “Genel Başkanımız Meral Akşener, Afyon'daki çalıştayımızın son gününde, seçim değerlendirmesi yaparak, tüzüğümüzün kendisine verdiği yetki ile seçimli kongre çağrısı yaptı” açıklamasını yaptı.

 

lutfu-turkkan

 

İYİ Parti, milletvekili seçimlerinde yüzde 9.95 oy alırken, bu sonuçla Meclis’e 44 vekil göndermişti. Cumhurbaşkanı seçiminde ise İYİ Parti adayı Meral Akşener yüzde 7.3 oy almıştı.

 

Partide ağustos sonu veya eylül başı olağanüstü kurultayın yapılması bekleniyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha