• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İyi Partili Çıray’dan Üsküdar Üniversitesi Rektörü’ne: Bu da rektör, zavallı ülkem!

İyi Partili Çıray’dan Üsküdar Üniversitesi Rektörü’ne: Bu da rektör, zavallı ülkem!
0 0

"İslâm'da da olmayan bir tür kadercilik aşılayarak insanları itaatkâr robotlar yapmaya çalışıyorlar."

22 Eylül 2019 Pazar 19:09

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Altun Çıray, kansere karşı verdiği mücadele neredeyse tüm Türkiye tarafından bilinen ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından "Neslican kızımız seküler dünyasallaşma rüzgârına kapılmasaydı, dinlerin teselli gücünden faydalansaydı hastalığı düşman gibi görmezdi!" İfadelerini kullanan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan’a tepki gösterdi.

 

Kişisel Twitter hesabından yaptığı yorumda Çıray, “İslâm'da da olmayan bir tür kadercilik aşılayarak insanları itaatkâr robotlar yapmaya çalışıyorlar. Ayrıca Neslian Tay üzerinden seküler ve lâik dinsizdir, demeye getiriyor. Bu da rektör... Zavallı ülkem!” ifadelerini kullandı.

 

 

Uzun süredir kanserle mücadele eden Tay, cuma akşamı hayatını kaybetmişti. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Tarhan’ın Tay’la ilgili Twitter’dan yaptığı yorum sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Tepkilerin ardından bir açıklama yapan Tarhan,  “hastalığı düşman değil bir eğitmen gibi görme bakışı” sağlamaya çalıştığını savunarak, “Ancak önyargılara dokunmuşum” demişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha