• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İzmir Barosu'ndan TBB'ye yanıt: Bizi temsil etmiyorsunuz

İzmir Barosu'ndan TBB'ye yanıt: Bizi temsil etmiyorsunuz
0 0

Adli Yıl Açılış Töreni'ne katılmayacağını duyuran 41 barodan biri olan İzmir Barosu, törene katılacağını açıklayan Türkiye Barolar Birliği’ne (TBB) ‘Bizi temsil etmiyorsunuz’ başlıklı açıklamayla tepki gösterdi.

17 Ağustos 2019 Cumartesi 23:10

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 2 Eylül’de yapılacak olan Adli Yıl Açılış Töreni'ne katılmayacağını duyuran 41 barodan biri olan İzmir Barosu, törene katılacağını açıklayan Türkiye Barolar Birliği’ne (TBB) ‘Bizi temsil etmiyorsunuz’ başlıklı açıklamayla tepki gösterdi.

 

Yargıtay Başkanlığı’nın 2 Eylül’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenleyeceği Adli Yıl açılış töreni için barolara gönderdiği daveti geri çeviren baro sayısı 41’e yükseldi. Törene katılacağını açıklayan Türkiye Barolar Birliği’ne (TBB) ise tepkiler sürüyor. İzmir Barosu TBB'ye “Bizi temsil etmiyorsunuz” ifadeleriyle tepki gösterdi.

 

İzmir Barosu’ndan Türkiye Barolar Birliği’ne hitaben yapılan açıklamada “İzmir Barosu 111 yıldır olduğu gibi bugün de hiçbir muktedirin önünde eğilmeyerek, temel hak ve özgürlüklerin korunması, demokrasi, insan hakları ve evrensel hukuk ilkelerinin uygulanması için erkler ayrılığı mücadelesini sürdürmektedir. Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak olan adli yıl açılışına katılma kararı alarak nezdimizde meşruluğunuzu yitirmiş olduğunuzdan, düzenlenecek törende İzmir Barosu’nu temsil etmediğiniz hususunu bilgilerinize sunarız” denildi.

 

 

İzmir Barosu Beştepe'de yapılacak olan yeni adli yıl açılış törenine katılım davetini reddeden ilk baroydu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha