• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İzmir’de Gülen cemaatine şafak operasyonu: 23 kişiye ev baskını

İzmir’de Gülen cemaatine şafak operasyonu: 23 kişiye ev baskını
0 0

İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce ilgili kişilerin evlerine yapılan baskında haklarında yakalama kararı bulunan 23 kişiden 17'si gözaltına alındı.

1 Ekim 2020 Perşembe 14:31

İzmir’de Gülen cemaatine üye oldukları gerekçesiyle haklarında yakalama kararı bulunan kişilere yönelik bir operasyon yapıldı. İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce ilgili kişilerin evlerine yapılan baskında 23 kişi gözaltına alındı.

 

İZMİR’DE ŞAFAK VAKTİ EV BASKINLARI

 

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından, İzmir ve başka Cumhuriyet Savcılıkları/ Mahkemeleri tarafından haklarında Gülen cemaati üyeliği iddiasından işlem yapılan kişilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde bu sabah ev baskınları yapıldı.

 

Cumhuriyet Savcısından alınan talimat doğrultusunda ilgili şahısların yaşadıkları evlere yönelik bu gece eş zamanlı operasyon düzenlendi.

 

23 KİŞİDEN 17’Sİ YAKALANDI

 

Yapılan operasyonda, 17 kişi ile ayrıca haklarında Aranma Kaydı bulunan 6 kişi olmak üzere, toplam 23 kişi gözaltına alındı.

 

İlgili kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda; 13 bin Euro, 2 bin 700 Dolar ve 48 bin 650 TL para ile çok sayıda dijital materyal (cep telefonu, bilgisayar, tablet) ele geçirildiği öne sürüldü.

 

Operasyon kapsamında ilgili kişilerin durumunda bulunan 5 kişi hakkında yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha