• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kaçak katı yıkılınca Ömer Halisdemir'in pankartını asıp belediyeye "FETÖ" suçlaması yöneltti

Kaçak katı yıkılınca Ömer Halisdemir'in pankartını asıp belediyeye
0 0

Şanlıurfalı bir şahıs, lokanta ve konukevi olarak kullandığı dört katlı binanın terasına ruhsatsız olarak kat çıkınca, belediye kaçak katı yıktı. Şahıs, yıkım yapan belediye ekibine "FETÖ" suçlaması yöneltti, binaya Ömer Halisdemir pankartı astı...

17 Temmuz 2017 Pazartesi 16:46

Şanlıurfa kent merkezindeki Haşimiye Meydanı'nda bulunan dört katlı konukevi işleten Berces Kaya, tarihi binanın terasına izin almadan cam ve ahşap olarak yeni bir kat yaptı.

 

Büyükşehir Belediyesi de Tarihi ve Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğünün yıkımı yönündeki görüşü üzerine, ruhsatsız ve kaçak olarak inşa edilen teras katın yıkımına karar verdi. Geçen ocak ayında tebligat yapılmasına rağmen boşaltılmayan binaya giden ekipler, iş yeri sahibi Berces Kaya'nın intihar girişimi üzerine yıkımı gerçekleştiremedi.

 

Geçen Mayıs ayında Berces Kaya, iş yerine giden polisler tarafından görülen bir davada adam yaralama suçundan arandığı için gözaltına alındı. Kaya, emniyete götürüldükten sonra ruhsatsız işyerinin bulunduğu yere gelen ekipler, teras katın yıkımını gerçekleştirdi.

 

pankart-2-1.jpg

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha