• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kaçırılan Gökhan Güneş'in annesi: 'Benim yavrum nerede, aç mı susuz mu, ben ölüyorum?'

Kaçırılan Gökhan Güneş'in annesi: 'Benim yavrum nerede, aç mı susuz mu, ben ölüyorum?'
0 0

Sokak ortasında 20 Ocak tarihinde kaçırılan Gökhan Güneş'in annesi Nazife Güneş Çağlayan Adliyesi önünde açıklama yaptı.

25 Ocak 2021 Pazartesi 20:12

Sokak ortasında 20 Ocak tarihinde kaçırılan Gökhan Güneş'in annesi Nazife Güneş Çağlayan Adliyesi önünde açıklama yaptı ve, "Benim yavrum nerede, benim yavrum aç mı susuz mu diye ben ölüyorum. Canı sağ olsun. Ben sadece yavrumu istiyorum. Başka bir şey istemiyorum. Benim, devletle, milletle, örgütle hiç işim yok. Ben emekli bir kadınım. Bir fabrika işçisiyim. Ben polisle, askerle, karakolla uğraşamam. Ben o kapılara gitmedim bile, gitmek de istemem bile. Benim çocuğumu getirsinler. Hiçbir şey istemiyorum ben" çağrısında bulundu.

 

Açıklamaya HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

 

Piroğlu, insanların attığı her adımın devlet tarafından kayıt altına alındığı, izlenildiği bir dönemde sokak ortasında zorla kaçırılan bir insanın bulunamamasından devletin sorumlu olduğunu söyledi.

 

Gökhan’ın akıbeti hakkında devletin neden sesiz kaldığını soran Piroğlu şunları söyledi:

 

"Bu sessizlik devletin de işin arkasında olduğunu gösteriyor.  Gözaltında kayıpların ne olduğunu ne anlama geldiğini de iyi biliyoruz. Gökhan’ın kayıtları var. Zorla kaçırıldı. Biz biliyoruz ki devletin elinde daha detaylı kayıtlar da vardır. Devlet hala ses vermedi. Bizim için adres devletin kendisidir. Gökhan’ı bize vermesi gereken de devlettir. Gökhan’ı istiyoruz. Gökhan’ı bulmak bütün muhalif güçlerin sorumluluğundadır. İktidar kaçırma olaylarıyla bir korku imparatorluğu yaratıyor. Gökhan bize teslim edilmeyene kadar sesiz kalmayacağız."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha