• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kadın din öğretmeninden derste kız öğrenciye cinsel aşağılama iddiası

Kadın din öğretmeninden derste kız öğrenciye cinsel aşağılama iddiası
0 0

Uşak’ta bulunan Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi’nde kadın din öğretmeni Ş.Ş.’nin bir öğrenciye ‘cinsel aşağılamada bulunduğu’ iddia edildi.

14 Kasım 2017 Salı 19:20

İddiaya göre, öğretmen Ş.Ş. öğrencilerin bir sorusu üzerine, kız ve erkek öğrenciyi tahtaya çıkardı. Ardından iki öğrencinin arkasını dönmesini istedi ve devamında, “Eğer ben bir erkek olsaydım ve mıncıklamak istediğim birisi olsaydı, B.’nin kalçalarını mıncıklardım” dedi.

 

BirGün’Uğur Şahin'in haberine göre; öğrenci velisi, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) başvurarak öğretmen Ş.Ş.’den şikâyetçi olduğunu söyledi.

 

Konuya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iki tane müfettiş görevlendirdiği aktaran öğrenci velisi, şunları söyledi:

 

“Olay 24 Ekim'de gerçekleşti. Çocuklar din öğretmenine, ‘Hocam neden sadece kadınlar kapanıyor’, ‘Tesettür sadece kadın için mi’ gibi sorular soruyor. Öğretmen de bu olayı anlatmak için, kızımla bir erkek arkadaşını tahtaya kaldırıyor. ‘İkiniz de gelin ve sınıfa karşı arkanızı dönün’ diyerek sırtlarını döndürüyor. Sonra da, ‘Tekrar önünüze dönebilirsiniz’ diyor.

 

Döndüklerinde "Eğer ben bir erkek olsaydım ve mıncıklamak istediğim birisi olsaydı, B.’nin kalçalarını mıncıklardım" diyor. Sınıfta bir sessizlik oluşuyor. Çocuklarda ne olduğunu anlamıyorlar.

 

 

Olayı duyduğumda Milli Eğitim’e yazarak şikâyetçi oldum. MEB Müdürü, ‘BİMER’den bize olay iletildi, soruşturma başlayacak, bir aylık süre var’ dedi. Bu din öğretmeni de sözleşmeli bir öğretmenmiş ve halen daha görevinin başında.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha