• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kadirova’nın cesedindeki ikinci deliğin nedeni belli oldu

Kadirova’nın cesedindeki ikinci deliğin nedeni belli oldu
0 0

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde çalışan Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümü halen aydınlatılamadı. Kadirova’nın cesedinde bulunduğu belirtilen ve kurşun deliği olabileceği söylenen ikinci delikle ilgili iddialar netleşti.

8 Kasım 2019 Cuma 13:43

DW Türkçe, Kadirova’nın morgda çekilmiş fotoğraflarına ulaştı. Fotoğraflara Kadirova’nın sol koltuk altında, kaburgasının dirsek hizasındaki bölümünde bir delik daha tespit edildi. İkinci deliğin nedenine ilişkin konuşan Adli Tıp Uzmanı Şebnem Korur Financı, fotoğrafların net bir kanıya varmaya yeterli olmadığını söyledi. Fincancı, dirsek bölümündeki kanların bir kurşun yarası olma ihtimalini güçlendirdiğini söyledi. Aynı zamanda Fincancı söz konusu deliğin ilk yardım ekibi tarafından Kadirova’yı hayata döndürmek için açılmış olabileceğine de dikkat çekti.

 

Deliğin ilk yardım ekibi tarafından açılıp açılmadığını anlamak Kadirova’ya ait “ölü muayene tutanağı”na ulaşıldı.

 

Tutanağın ikinci sayfasında Kadirova’yı hayata döndürmek için yapılan müdahalelere ilişkin ifadeler bulundu. Söz konusu bölümde “21:15 sularında 112 tarafından CPR uygulanarak getirildiği, kalp damar cerrahisi ekibinin girişimi, göğüs tüpü uygulamasına rağmen döndürülemediği…” ifadeleri yer aldı.

 

Bu bilgiler üzere Şebnem Korur Fincancı’ya, koltuk altından açılan delikten, drenajın göğüs boşluğuna gönderilmesi yöntemiyle yapılan ilk yardım müdahalesinin ikinci deliğin nedeni olup olmadığı soruldu. Fincancı’nın bu soruya yanıtı “Yüksek ihtimalle” oldu.

 

Kadirova ailesinin avukatı Birol Öztürk ise genç kadının kesin ölüm sebebinin ancak kapsamlı Adli Tıp raporu sonrasında anlaşılabileceği söyledi. Öztürk’e göre Kadirova’nın ölüm sebebinin intihar olduğunu söylemek için henüz çok erken ve elde hâlâ yeterli bulgu yok.

 

Kadirova'nın savcılık dosyasında hiç kimse “şüpheli” olarak yer almıyor. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha