• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kanal D'de Buket Aydın kıyımı: 60 güvenlikçiyi işten atmışlar

Kanal D'de Buket Aydın kıyımı: 60 güvenlikçiyi işten atmışlar
0 0

Demirören Medya’ya bağlı Kanal D’deki işinden çıkarılmasının ardından tekrar işe dönen Buket Aydın olayının ardında tam bir işçi kıyımı yaşanmış.

23 Mayıs 2019 Perşembe 12:49

Meclis'te de gündeme getirilen olaya ilişkin süreçte 60 güvenlik görevlisinin işten çıkarıldığı belirtiliyor.

 

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, konuyu Meclis'te gündeme getiren isim.

 

Kozmopolitik'te yer alan habere göre, işçilerin kendileri ile görüştüğünü ve yardım istediğini açıklayan Baş, ”20 yıldır orada çalışan işçi arkadaşlarımızın olduğu bir topluluk bir günde, iktidar istedi diye işsiz kalmış durumda” dedi.

 

O dönem, Aydın'ın Kanal D binasından çıkmak istemediği, güvenlik güçlerinin devreye girdiği yazılmıştı.

 

Baş, Kılıçdaroğlu’yla yaptığı TV programıyla da hatırlanan Buket Aydın olayına ilişkin detayları şöyle anlattı:

 

“Yine, basın alanında, basında çalışan emekçilere dönük, çok ilginç olduğunu düşündüğüm ziyaretçileri bugün misafir ettik. Demirören Holdinge bağlı güvenlik işçisi arkadaşlarımız bizi ziyaret ettiler. Sanırım ‘Buket Aydın’ ismini tüm vekil arkadaşlarımız ve kamuoyu, esas olarak seçim öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptığı programdan hatırlayacaktır. Orada Kılıçdaroğlu’na karşı bir basın emekçisine yakışmayan davranışı nedeniyle gündem olmuştu. 

 

Buket Hanım’ın bu davranışından sonra şirkette yaşadığı sıkıntılar nedeniyle güvenlik görevlisi arkadaşlarımıza amirlerinden bir talimat geliyor ‘Buket Hanım’ın işine son verilmiştir, içeri girişi engellensin’ deniyor ve güvenlik işçileri sadece kendilerine gelen bu talimatı uyguluyorlar. Daha sonra tekrar, büyük ihtimalle Ankara üzerinden Buket Hanım işe iade edilince sadece kendilerine verilen görevi yerine getirdikleri için bütün güvenlik şirketi çalışanları, İstanbul ve Ankara’daki 60 güvenlik işçisi bir günde işinden çıkarılıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Aralarında yirmi yıldır orada çalışan işçi arkadaşlarımızın olduğu bir topluluk, bir günde, iktidar istedi diye işsiz kalmış durumda. Bunu takdirlerinize sunuyorum.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha