• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kanal İstanbul'a talip olan şirket tartışmaya neden oldu: "Şirketin geçmişten bilinen bir projesi bulunmuyor, kurumsal email adresi bile yok"

Kanal İstanbul'a talip olan şirket tartışmaya neden oldu:
0 0

Money Maker Management adlı şirketin yöneticisi "100 milyon doların altındaki projelerle zaten ilgilenmiyoruz" demişti.

20 Ocak 2020 Pazartesi 16:18

Türkiye’de ofis açtığı belirtilen fonlama şirketi Money Maker Management yetkilileri, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, muhalefetin ve uzmanların tüm uyarılarına karşın yapılacağını söylediği 'hayali' olan Kanal İstanbul projesinin tüm finansmanını sağlayabileceklerini açıkladı. Öte yandan bahsi geçen şirketin internet sitesine girildiğinde ABD'nin 7. büyük fon şirketi olduğu iddia edilmesine rağmen, daha önce bilinen bir projeleri olmadığı ve kurumsal bir email adreslerinin olmadığı ortaya çıktı. 

 

Dünya'dan Aysel Yücel'in haberine göre, Money Maker Management isimli şirket ülkedeki tüm mega projeler ve altyapı projeler ile ilgilendiklerini, Kanal İstanbul’a da talip olduklarını ve tüm finansmanı sağlayabilecek güçte olduklarını iddia etti. Başkan Yardımcısı Bassam Rashkidi, Kanal İstanbul projesi ile de yakından ilgilendiklerini söyledi.

 

"100 milyon doların altındaki projelerle zaten ilgilenmiyoruz"

 

Rashkidi, “Türkiye’de devlet destekli her türlü projeye talibiz. 100 milyon doların altındaki projelerle zaten ilgilenmiyoruz. Daha çok mega projeler ilgimizi çekiyor. Devlet destekli altyapı, inşaat, baraj, köprü ve otoyol projelerinin yanı sıra Kanal İstanbul da ilgi alanımızda. Sadece Kanal kısmı değil, proje ile bağlantılı köprü ve tünel gibi tüm alt yapı projelerini de fonlayabiliriz” dedi.

 

"Kanal İstanbul’un politik ve çevresel boyutları ile ilgilenmiyoruz"

 

Rashkidi, Kanal İstanbul’un Türkiye ekonomisine büyük ivme katacak, Türkiye’yi önemli bir noktaya taşıyacak stratejik bir proje olduğunu söyledi, ÇED raporu onaylanan Kanal İstanbul’un politik ve çevresel boyutları ile ilgilenmediklerini ifade etti. Danışmanlık dahil önden hiçbir ücreti dahi almadıklarını belirten Rashkidi, ilk geri ödemeyi ise proje tamamlandıktan sonra aldıklarını vurguladı. Rashkidi, çok düşük faizlerle çalıştıklarının da altını çizdi. Şirket yetkilileri, Kanal İstanbul konusunda hükümetle görüşüp görüşmedikleri sorusunu ise şirketin gizlilik politikaları gereği açıklayamayacaklarını söyledi.

 

"Şirketin geçmişten bilinen bir projesi bile bulunmuyor, kurumsal email adresi yok"

 

BirGün gazetesinden Ozan Gündoğdu, Kanal İstanbul'un finansmanını sağlayabileceğini açıklayan şirkete ilişkin değerlendirmede bulundu. ABD'nin 7. fon şirketi olarak duyurulan Money Maker Management'ın aslında ABD'li bir şirket olmadığını söyleyen Gündoğdu, "Şirketin geçmişte "bilinen" tek bir projesi bulunmuyor. Şirketin sitesi depo fotoğraflarla dolu, yöneticilerinin kurumsal bir email adresi bile yok. Skandal!" dedi. Gündoğdu, sözlerine şöyle devam etti: "Bu şirketin başkan yardımcısı olduğu iddia edilen Rashkidi şöyle diyor; "Türkiye'de devlet destekli her türlü projeye talibiz. 100 milyon doların altındaki projelerle zaten ilgilenmiyoruz. Daha çok mega projeler ilgimizi çekiyor" Memleket Charles Ponzi'nin ütopyasına dönüştü."

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha