• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kars Belediyesi Eşbaşkanı Alaca: Halkçı belediyecilik hedef alındı

Kars Belediyesi Eşbaşkanı Alaca: Halkçı belediyecilik hedef alındı
0 0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü “Kobanê” soruşturması kapsamında Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’in de arlarında olduğu onlarca kişi gözaltına alındı.

25 Eylül 2020 Cuma 14:53

Gözaltılara tepki gösteren Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca, özellikle son günlerde belediye olarak yaptıkları çalışmaların kamuoyunun ilgisine sunulduğunu ve büyük bir takdir kazandığını ve hedef alınmalarını da buna bağladı. 

 

KARAR SARAY’DA ALINDI

 

Kars Belediyesi’ni çok büyük bir borçla devralmalarına rağmen önceki dönemlerde yapılan usulsüzlük ve yolsuzlukların da incelemesini yaptıklarını hatırlatan Alaca, tüm bu imkânsızlıklara rağmen halk belediyeciliği yapılarak hizmet ürettiklerini vurguladı. Alaca, “Kentin en önemli olan sorunlarının başında gelen yol sorunun çözmeye devam ediyorduk. Son günlerde yollarla ilgili çalışmalarımız hız kazanmıştı. Bu halkçı ve sosyal belediyecilik çalışmaları birilerini rahatsız etti. Bu yüzden bu operasyonun bu günlere denk gelmesi hepimizin aklında bir soru işareti bırakıyor. Süreci hep birlikte izleyerek göreceğiz ama hukuka inancımız kalmamıştır. Başsavcının birkaç gün önce gazete manşetlerine de yansıyan yüksek miktarlarda para harcayarak yaptığı düğün ve balayı ardından sarayı ziyarete gitmesi, bu dosyanın neden gündeme getirildiğinin en önemli kanıtıdır” dedi. 

 

‘GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ’

 

Şuan belediyede görevlerinin başında olduklarını dile getiren Alaca, “Ben ve başkan yardımcılarımız görevimizin başındayız. Bundan 6 yıl önce yürütülen soruşturma bahane edilerek halkın iradesine el de koyabilirler. Biz halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz” diye belirtti. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha