• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kavuncu'dan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

Kavuncu'dan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu
0 0

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, kendisini 'cemaatçi' olmakla suçlayan İstanbul milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. Özdağ hakkında ihraç dilekçesi hazırlanıyor.

21 Ekim 2020 Çarşamba 14:07

İYİ Parti içinde İstanbul milletvekili Ümit Özdağ'ın açıklamalarıyla başlayan 'Gülen Cemaati' tartışması yargıya taşınıyor. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Gülen yapılanmasıyla bağlantılı olduğunu iddia eden Ümit Özdağ hakkında bugün İstanbul Çağlayan Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulundu.

 

Suç duyurusunda bulunmadan önce adliye önünde gazetecilere bir açıklama yapan Kavuncu, "Bir televizyon programında maalesef partimizin milletvekilinin yapmış olduğu iftira ve hakaret eylemi taşıyan açıklamaları hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi. "İftiracıların televizyon kanallarında, kendilerinin de adalet kapılarında" olduğunu söyleyen Kavuncu, partide Özdağ hakkında ihraç sürecinin de başladığını ifade etti.  

 

Kavuncu, "39 ilçe başkanımız, parti tüzüğünün gerekli maddeleri uyarınca söz konusu milletvekili ile ilgili ihraç talebiyle gerekli dilekçelerini hazırladılar. Türkiye'deki tüm il başkanlarımız da aynı şekilde dilekçelerini verecekler. Hukuk ve adalet istiyoruz" şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de dün yaptığı açıklamada Kavuncu'nun suç duyurusunda bulunarak Özdağ'ın iddialarını ispatlaması için bir imkan sunacağını söylemişti.

 

Özdağ'dan eleştirilere yanıt

 

Hakkında partiden ihraç süreci başlatılan Ümit Özdağ da açıklamalarıyla ilgili olarak partisi içinden gelen eleştirilere Twitter üzerinden yanıt verdi.

 

Özdağ, "Millî güvenlik, terör ve dış politika meselelerinde araştırma yapmadan konuşmam.Türk milliyetçiliği siyasi tarihi sadece okumadım yaşadım. Kimin kim ile bağlantısı olduğunu ve hedefini saatlerce rahmetli Türkeş ve Özdağ'dan dinledim. Bence biraz sakin olun. Bekleyelim görelim" ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha