• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kaymakamlık binasında intihar eden Kılıç’ın eşi: Yardım için gitmişti, dinlemediler

Kaymakamlık binasında intihar eden Kılıç’ın eşi: Yardım için gitmişti, dinlemediler
0 0

Cizre Kaymakamlığı’nın 4’üncü katından atlayarak yaşamına son veren Nezir Kılıç’ın eşi Kibariye Kılıç, eşinin Kaymakamlığa yardım talebinde bulunmak için gittikten sonra olayın yaşandığını söyledi.

18 Şubat 2020 Salı 16:22

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Kaymakamlık binasının 4’üncü katından atlayarak yaşamını yitiren dört çocuk babası 42 yaşındaki yüzde 76 engelli Nezir Kılıç’ın intiharının ardında geçim sıkıntısı çıktı.

 

Cudi Mahallesi’nde yaşayan ve geçimini engelli maaşıyla sağlayan Kılıç, epilepsi hastası ve engelli olmasına rağmen 12 yıldır işsiz olduğu öğrenildi. Kılıç’ın eşi Kibariye Kılıç, yaşananları ajansımıza anlattı.

 

Kılıç, eşinin 700 TL engelli maaşı aldığını ve ekonomik sıkıntılardan kaynaklı Kaymakam ile görüşmek için binaya gittiği kaydetti. Cizre’de kiralık bir evde yaşadıklarını belirten Kılıç,  “Kimsemiz yok. Çocukların okulu var. Masraf var, yiyecek var. Yetmiyor. Sadece engelli maaşı vardı. Çocukları hepsi boştalar ve hiçbir çalışanımız yok. Bizim hiçbir şeyimiz yok. Fakiriz ve kiradayız. Eşim bana ‘Kaymakamlığa gideyim biraz yardımda bulunsunlar’ dedi. Bende git dedim.  Gitti ve gidiş o gidiş, bir daha dönmedi” dedi.

 

 

Kentin en korunaklı binası olan Kaymakamlıkta intiharın gerçekleşmesine dikkati çeken Kılıç, eşinin olay esnasında yarım saat boyunca camda beklediğini vurgulayarak, “Oradaki görevlilerin hiçbiri onu koruyamadı. Hem Belediye hem de kaymakamlık. Kaymakam en azından derdini dinleseydi. Orada koltukta ne yapıyor. Hakkımız yok muydu? Bizi dinlemeye hakkı yok muydu?” dedi.

 

“Eşime orada müdahale edilmedi” diyen Kılıç, şöyle devam etti:

 

“Belediye ve Kaymakamlık sünger bırakarak müdahale edebilirdi. Oradaki görevliler onunla dalga geçmişler. Eşim içeridekilere görüntülerde elini sallıyordu. Ne dediğini tam bilmiyorum ama Kaymakamla görüşmek istiyordu. Görevliler, eşimle dalga geçiyorlar. Savunulacak hiçbir tarafı yok bunun. Bunlardan davacıyım. Ben ve vicdanım bu yaşananları kabul etmiyoruz. Eşim ‘gideceğim kaymakam beni dinleyecek. Vicdanen kabul edecek’ diyordu.”

 

KAYNAK: MEZOPOTAMYA AJANSI - MÜJDAT CAN

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha