• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kayyım belediyesinin yakıtı bitti: Pompa polise teslim

Kayyım belediyesinin yakıtı bitti: Pompa polise teslim
0 0

Kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi, yakıt aldığı firmaya olan milyonlarca TL borcunu ödememesinden kaynaklı yakıtının tükenme noktasına geldiği öğrenildi.

12 Ocak 2019 Cumartesi 12:19

Kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi, yakıt aldığı firmaya olan milyonlarca TL borcunu ödememesinden kaynaklı yakıtının tükenme noktasına geldiği öğrenildi. Yakıt deposunun pompası polise teslim edilirken, belediye araçlarına yakıt sınırlaması getirildi. 

 

İçişleri Bakanlığı tarafından Vali Mustafa Yaman'ın kayyım olarak atandığı Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin Destek Hizmetler Dairesi’ne bağlı olan depodaki yakıtın tükenmek üzere olduğu öğrenildi. Söz konusu durumun ise, belediyenin yakıt aldığı firmaya olan yaklaşık 4 milyon TL borcunu ödememesinden kaynaklandığı belirtiliyor. 

 

MALİ SIKINTIDAN KAYNAKLI BORÇ ÖDENEMEDİ

 

Elde edinilen bilgilere göre, firma yetkilileri bir süre önce yakıt isteyen belediyeye, "önce borçlarını öde, sonra yakıt verelim" cevabı verdi. Belediye yetkilileri ise, yakıt sorununu çözmek için ikinci kez firmayla görüştü, ancak yine olumsuz cevap aldı. Bunun üzerine kayyım Mustafa Yaman firmanın borçlarının bir an önce ödenmesi noktasında talimat verdi. Ancak belediyenin Mali Hizmetler Daire Başkanlığı, nakit sıkıntısı yaşandığı gerekçesi ile ödeme gerçekleştiremedi. 

 

Tekrardan firmadan yakıt alınmaması üzerine, kayyım tarafından sık sık "yeniledik" propagandası yapılan araçlara yakıt sınırlaması getirildi.

 

POMPALARIN DENETİMİ POLİSTE  

 

Öte yandan, belediyenin yakıt pompasının başına ise 4 polis memurunun görevlendirildiği bilgisine ulaşıldı. Hangi araca ne kadar yakıt konulacağını belirleyen polis memurlarının, yakıt alacak araç sürücülerine, “Nereye gideceksiniz?”, “Hangi birimdensiniz?” ve “Hangi iş için gidiyorsunuz” şeklinde sorular yönettiği öğrenildi. Polis memurlarının araç depolarına en fazla 20 litre yakıt doldurulmasına izin verdikleri ifade edildi. 

 

POLİS ARAÇLARI DA BELEDİYEDEN YAKIT DOLDURUYOR

 

Ayrıca, belediye araçlarının yanı sıra Mardin Emniyet Müdürlüğü'ne ait birçok zırhlı aracın yakıt ihtiyacının da söz konusu yerden karşılandığı iddia edildi. Söz konusu uygulamanın kayyım talimatı olduğu vurgulandı.

 

KAYNAK: MEZOPOTAMYA AJANSI - AHMET KANBAL

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha