• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kayyum İBDA-C'nin avukatı çıktı

Kayyum İBDA-C'nin avukatı çıktı
0 0

Koza İpek Grubuna bağlı 3 şirkete kayyum olarak atanan isimlerden biri olan avukat Hasan Ölçer aynı zamanda İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu ile Çakal Carlos olarak bilinen İlich Ramirez Sanchez'in avukatı.

27 Ekim 2015 Salı 09:21

Koza İpek Grubu’na atanan kayyumlardan Avukat Hasan Ölçer, Hürriyet gazetesine konuştu. Ölçer, aynı zamanda İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu ile Çakal Carlos olarak bilinen İlich Ramirez Sanchez'in de avukatı. Gruba bağlı 3 şirkete kayyum olarak atanan Ölçer, hassas bir görev üstlendiklerini ifade ederek "Bizler emanetçiyiz" dedi.

 

İstanbul Barosu avukatlarından Hasan Ölçer, Ankara’ya yeni vardığını belirterek “Karardan dün akşam haberim oldu” diyerek Ankara Adliyesi’ne gitmek üzere yolda olduğunu söyledi. Av. Ölçer, kayyum ataması yapılan şirket sayısının 22 olduğunu, ortalama her bir şirkette 2-3 kişinin görevlendirildiğini söyledi. Ölçer’in atandığı şirketler ise ATP Koxa Gıda Tarım ve Hayvancılık AŞ, ATP İnşaat ve Ticaret AŞ ile Koza İpek Basın ve Basın Sanayi Ticaret AŞ…

 

"İsimleri savcılık önermiş"

 

Ölçer, kendisinin de atanan isimler arasında yer aldığını dün akşam öğrendiğini belirterek “Öneri savcılık tarafından gitmiş. Mahkeme de kabul etmiş” dedi.

 

"Yetki ve sorumluluk kayyumda"

 

Ölçer, kayyum olarak atandıkları şirketlerdeki üst yöneticilerin, görevlerine devam edip etmeyecekleri yönündeki soruya “O konuda henüz bir şey yok. Tüm yetki ve sorumluluk kayyumda… Benim atandığım şirketlerde medya şirketleri yok” dedi.

 

"Bizler emanetçiyiz"

 

Av. Ölçer, kayyum olarak sorumluluklarının büyük olduğunu, önemli bir yükün altına girdiklerini ifade ederek, her şeyin şeffaf olacağını söyleyerek şunu ekledi: “Bizler emanetçiyiz”.

 

Ücreti mahkeme belirler

 

Av. Ölçer, atanan kayyumlara 10’ar bin lira ödeneceği yönündeki iddialara ilişkin ise, “Bunu bilmiyorum. Mahkeme bunu belirliyor” diyerek henüz netleşen bir rakamın olmadığını söyledi.

 

ŞİRKETLERE ATANAN İSİMLER

 

Koza İpek Holding AŞ ve maden-enerji şirketleri: Özen Pala (Demiröz Mali Müşavirlik’te mali müşavir), Arif Yalçın, Mustafa Akçil, Hayrullah Dağıstan, Mustafa Şimşek, Hamza Yanık, Ali Yazlı (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi/ AK Parti’den Ümraniye Belediye Meclis Üyesi ve Encümeni), Cahit Demiral, Yasin Kalem.

 

Basın şirketleri: Ali Rıza Esmen, Çetin Altay, Hüdai Bal, (Daha önce Turkuvaz Medya Grubu’nda çalıştı, daha sonrasında TMSF tarafından Show TV yönetimine atandı.) Fatih İcin, Bilal Koyuncu, Ümit Önal (Turkuaz Medya Grubu’nda reklam grup başkanlığı yaptı. Digiturk Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Diğer şirketler: Ali Yazlı, Hayrettin Bıyıklıoğlu, Kemal Yıldır, Yusuf Atmaca, Şahin Dağlı, Özen Pala, Kemal Yıldır, Hasan Ölçer, Mehmet Tunçel, Mehmet Üzer, Nevzat Demiröz (AK Parti Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz’ün kardeşi, mali müşavir) Hikmet Keleş, Yasin Kalem, Hamza Yanık, Arif Yalçın.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha