• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'Kendilerini cumhurbaşkanı olarak tanıtanlara, para isteyenlere inanmayın' tweeti atmıştı; gözaltına alınıp serbest bırakıldı

'Kendilerini cumhurbaşkanı olarak tanıtanlara, para isteyenlere inanmayın' tweeti atmıştı; gözaltına alınıp serbest bırakıldı
0 0

"Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyası sonrasında sosyal medyada konuyla ilgili ironik ve hiciv içerikli bir paylaşımda bulunan üniversite öğrencisi önce gözaltına alındı, ardından da serbest bırakıldı.

31 Mart 2020 Salı 16:51

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ulusa sesleniş konuşmasında, koronavirüse karşı mücadelede vatandaştan para istediği, "Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyası sonrasında sosyal medyada konuyla ilgili ironik ve hiciv içerikli bir paylaşımda bulunan üniversite öğrencisi önce gözaltına alındı, ardından da serbest bırakıldı.

 

Belgesel yapımcısı Kazım Kızıl sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Dokuz Eylül Güzel Sanatlar öğrencisi Ata Egemen Çakıl (@ataegemenc) sosyal medya hesabından gözaltında olduğunu duyurdu" ifadelerini kullandı ve İzmir Barosu ile İnsan Hakları Derneği Genel Merkezi'ne (İHD) gözaltı ile ilgili ilgilenmeleri çağrısında bulundu.

 

 

Çakıl, gece saatlerinde gözaltına alındığını sosyal medya hesabından "Gözaltındayım, nezarete götürüyorlar, kantar galiba. Nezarete alınınca telefonumu alacaklar, ifademi verdim, nezarette kalacakmışım gece" paylaşımı ile duyurdu.

 

Güzel Sanatlar Öğrencisi Çakıl'ın, gözaltına alınmadan saatler önce, Erdoğan'ın kampanyasına işaretle, "Canlı yayına çıkarak kendilerini Cumhurbaşkanı olarak tanıtan ve para isteyen şahıslara inanmayın" ifadelerini içeren bir tweet paylaşması dikkat çekti.

 

 

Çakıl öğlen saatlerinde yeni bir paylaşımda bulundu ve serbest bırakıldığını duyurdu:

 

"Dostlar Merhaba dün geceyi nezarette geçirdikten sonra, yaklaşık bir saat önce savcılık ifadeni aldı ve serbest bırakıldım. Arayan, destek olan herkese, avukatıma teşekkür ederim."

 

 

Erdoğan, ulusa seslendiği konuşmasında, "Salgının ilk günlerinden itibaren Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda, sağlık tedbirlerini eksiksiz hayata geçiyoruz. Bu konuda da devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. 'Biz bize yeteriz Türkiyem' diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, bir yardım hesabı açıldı. Bu kampanyayı yedi aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum" demiş ve bakanların da maaşlarını bağışladığını duyurmuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha