• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kılıçdaroğlu: Erken seçime hazırız

Kılıçdaroğlu: Erken seçime hazırız
0 0

AP heyetiyle görüşmesinde “Bizim AB standartlarında bir demokrasiye ulaşmamız gerekiyor” diyen Kılıçdaroğlu, bunun için geniş bir demokrasi platformunu oluşturmaya çalıştıklarını vurguladı.

27 Şubat 2020 Perşembe 12:44

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu (AP) heyeti ile yaptığı görüşmede, “erken seçim” mesajları verdi. Erken seçime hazır olduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu’nun, “CHP’nin seçim stratejisinin” sorulması üzerine, “Geniş bir demokrasi platformunu oluşturmak istiyoruz” dediği öğrenildi.

 

Milliyet'te yer alan habere göre, Kılıçdaroğlu, önceki gün AP Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı David McAllister ve beraberindeki heyeti TBMM’de kabul etti. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’ün yanı sıra milletvekilleri Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turabi Kayan ve Fikret Şahin de hazır bulundu.

 

‘Seçime hazırız’

 

Erken seçim ihtimaline karşı CHP’nin stratejisin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, seçime hazır olduklarını belirterek, “AB değerlerine sadık olarak, geniş bir demokrasi platformunu kurmak istiyoruz. Bizimle aynı değerleri savunan siyasi partiler var. Yani şu anda Türkiye’de iki ayrı kutup var. Demokrasiden yana olanlar ve otoriter rejimi savunanlar... Ama bu yarıştan demokrasiyi savunanlar galip çıkacak” ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha