• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kılıçdaroğlu hakkında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan fezleke düzenlendi

Kılıçdaroğlu hakkında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan fezleke düzenlendi
0 0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, “FETÖ’nün bir numaralı siyasi ayağı sarayda oturuyor” sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında fezleke düzenlediği ortaya çıktı.

21 Temmuz 2019 Pazar 11:06

Düzenlenen fezlekede, Kılıçdaroğlu’nun 'Cumhurbaşkanı’na hakaret' suçunu işlediği kaydedildi. 

 

Milliyet’ten Şevket Yaman’ın haberine göre Kılıçdaroğlu, 12 Aralık 2018’de Ankara’da düzenlenen İnsan Haklarında Eşitlik ve Adalet Çalıştayı’nda “FETÖ’nün her ayağını ortaya çıkardılar. Baklavacı ayağı, sanayici ayağı, esnaf ayağı, gazeteci ayağı, bilmem ne bilmem ne. Bir şey eksik. FETÖ’nün siyasi ayağı. Bunu söylüyorum mahkemeye de vermiyorlar. Çünkü götürüp delilleri önüne koyacağız” ifadelerini kullanmıştı.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenterler Bürosu, Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları nedeniyle fezleke düzenledi. 15 Mayıs 2019’da düzenlenen fezlekede, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, “FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne mensup veya o örgütün çıkarlarına uygun çalışmalarda bulunan bir kişi olarak göstermek suretiyle; onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek şekilde tahkir etmek suretiyle Cumhurbaşkanı’na hakaret suçunu işlediği yönünde yeterli kanuni delilin mevcut olduğu” ifadeleri kullanıldı.

 

Fezlekede, yasama dokunulmazlığının milletvekillerine mutlak bir koruma sağlamadığı, TBMM tarafından dokunulmazlıkların kaldırılabileceği kaydedildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha