• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kılıçdaroğlu: Kavga istemiyorum, kongrelerde farklı adaylar çıkabilir

Kılıçdaroğlu: Kavga istemiyorum, kongrelerde farklı adaylar çıkabilir
0 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kongre sürecine ilişkin basına kapalı toplantıda değerlendirmelerde bulundu.

15 Kasım 2019 Cuma 14:33

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü PM toplantısında Nisan 2020’de yapılacak olan 37. olağan kurultay süreci, Erdoğan’ın ABD ziyareti ve gündemdeki diğer konuları değerlendirdi. Basına kapalı toplantıda Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi: “Tahmin ettiğimiz gibi oldu. Bir sonuç alamadılar. Gittiler, hiçbir sonuç alamadan elleri boş geri döndüler. Ermeni iddiaları ile ilgili yasa tasarısının Senato’ya gelmeyeceğini biz zaten biliyorduk ve söylüyorduk. Dolayısıyla ortada bir kazanım, bir zafer yok.

 

Trump’ın gönderdiği mektupla ilgili ‘takdim ettim’ diyor. Ben bürokrasiden geliyorum ve ‘takdim etmek’ kelimesinin ne demek olduğunu biliyoruz. Sen takdim değil iade edeceksin.

 

Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın haberine göre, “Kavga istemiyorum. Kongrelerde illa tek aday olsun düşüncemiz yok. Farklı adaylar da çıkabilir, buna bir engel yok. Ama mümkün mertebe ortak listede uzlaşma olabilirse güzel olur. Biz genel olarak uzlaşma ve birlik beraberlik istiyoruz. Halkımız birçok sorunla boğuşuyor. Halka, içinde bulunduğumuz durumdan çıkış reçetesinin CHP’de olduğunu göstermeliyiz. Unutmayın, Türkiye’nin umudu CHP’dir. Çözüm üretmek, umut olmak zorundayız. Biz birlik ve beraberlik içinde iktidara yürüyeceğiz” ifadesini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha