• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’nin “TTB kapatılsın” sözlerine tepki: “Duyduğum en saçma söz”

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’nin “TTB kapatılsın” sözlerine tepki: “Duyduğum en saçma söz”
0 0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP heyeti, Türk Tabipleri Birliği’ni (TTB) ziyaret etti.

22 Eylül 2020 Salı 14:40

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “TTB kapatılmalı” sözü için, “Covid-19'la mücadele edenler terörist oluyor. Duyduğum en saçma söz” yorumunu yapan Kılıçdaroğlu, “Covid-19 meslek hastalığı olarak kabul edilsin” dedi.

 

"Koronavirüs verilerini Bilim Kurulu sözcüsü açıklamalıydı"

 

Ortak toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, "Devlet yalan söyler mi? Verileri doğru açıklaması lazım, verileri siyasetçilerin değil Bilim Kurulu'nun sözcüsü açıklamalıydı. Bunların hiçbirisi yapılmadı Halka doğru bilgi verilmesi gerekiyor. " dedi.

 

 

"Şiddet asla kabul edebileceğimiz bir şey değil"

 

Kılıçdaroğlu konuşmasında Ankara ve Şanlıurfa'da sağlık çalışanlarına yönelik saldırılara da değindi.

 

Kılıçdaroğlu, "Sağlıkta şiddet yeni bir olay değil. Şanlıurfa’da bir hekim arkadaş hayatını kaybetmişti. Hepimiz yaşamımızın bir bölümünde doktora gideriz, tedaviyi onlar yapar. Sağlık çalışanlarına şiddet asla kabul edeceğimiz bir şey değil." ifadesini kullandı.

 

"TTB suç işlemiyor, yöneticileri uyarıyor"

 

97 sağlık çalışanı hayatını kaybettiğini ve 41'inin de hekim olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Bunlar iktidarı uyarmayacak da kimler uyaracak? Olay bir sağlık sorunu olduğuna göre bu uyarıyı yapması gerekenler sağlık çalışanları. TTB suç işlemiyor, yöneticileri uyarıyor. Halkın sağlığını tehlikeye atan yöneticileri uyarıyorlar" dedi.

 

Bahçeli ne demişti?

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'da yaptığı paylaşımlarda TTB hakkında şunları söylemişti:

 

"Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur.

 

"Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz' eylemi haince bir tertiptir."

 

MHP liderinin sözlerine sağlıkçılar, meslek örgütleri ve muhalefetten de tepki gelmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha