• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Millet İttifakı'nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Millet İttifakı'nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak
0 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 36 askerin vefat haberinin geldiği İdlib'e yönelik yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

29 Şubat 2020 Cumartesi 13:41

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, İdlib’de askerlerin hayatını kaybetmesini istemediğini söyledi, “Çok üzgünüm, çok çok üzgünüm” dedi.

 

Kılıçdaroğlu, TBMM’de bugün olağanüstü toplanılmamasını da eleştirdi. Öte yandan CHP, Suriye’ye asker gönderilmesine ilişkin tezkereye destek vermesi nedeniyle eleştiri altında.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

 

"Erdoğan'ın yaptığı konuşma beni derinden yaralamış durumda. Daha cenazeler defnedilmedi. Bu nasıl bir konuşma? Daha cenazeler defnedilmeden, daha yaralar sarılmadan bu nasıl kahkahadır? Derdi benim. Ya arkadaş benden ne istiyorsun sen? Ya acı günde bari kavga etmeyelim. Yaralarımızı saralım. Oturup beraber düşünelim. Türkiye'yi bu dertten nasıl kurtuluruz? Bunu düşünelim."

 

"Millet ittifakının iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Ben buradan bütün milletimize söz veriyorum. Hiçbir askerin tırnağına zarar gelsin istemiyorum. Defalarca söyledim, ‘Ne işimiz var Suriye’de?’ dedim. Yazık günah değil mi bu askerlere, ne için savaşıyorlar? Türkiye’nin başına bu belayı niye açtınız siz arkadaş? Ben bunları şimdi konuştuğum için çok üzgünüm, oturun bir millet baş sağlığı dileyin önce."

 

"Bu Meclis niye var? Meclis toplansın, Erdoğan gelip açıklama yapsın. Niye gelmiyor, niye açıklama yapmıyor? Bu Meclis niye var? Meclis toplansın, Erdoğan gelip açıklama yapsın. Niye gelmiyor, niye açıklama yapmıyor? Bu yetkiyi ona verenin Meclis olduğunu bilmiyor mu?"

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha