• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kılıçdaroğlu'ndan partisinin il başkanlarına 'sıfır oy' talimatı

Kılıçdaroğlu'ndan partisinin il başkanlarına 'sıfır oy' talimatı
0 0

"Tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenin"

19 Ağustos 2019 Pazartesi 12:52

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir’de il başkanları ile basına kapalı yaptığı toplantıda “Seçimde CHP’ye oy verilmeyen, sıfır oy çıkan sandıklara gidin. O sandıklarda oyumuzu arttırmaya çalışın. O sandıkların her birinde partiye en az 3-5 üye yapın” dedi.

 

Kılıçdaroğlu, “Tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenin. Muhtarların da kapıcıların sorunlarını bilin. Vatandaşa karşı ön yargılardan uzak durun. İnancı, etnik kimliği, dini ne olursa olsun toplumun her kesimine ulaşın. Her okul aile birliğinde bile en az bir CHP’li olsun. Ben genel merkezde ne yapıyorsam, her biriniz ilinizde aynısını yapacaksınız. Ortak dil kullanacağız. İl başkanı olarak yardıma muhtaç ailelerden haberiniz olsun, sorunlarına çare bulmaya çalışın. Gazete okuyun, orada bir sorun görürseniz hemen o derde çözüm bulmaya çalışın. Her kanaat önderinde CHP il başkanının telefon numarası olsun. Cenazelere gidin. Kentin ileri gelen ailelerinden birisinin yakını vefat ettiği zaman bu kişiyi benim aramam gerektiğine inanıyorsanız haber verin" diye konuştu.

 

Hürriyet'ten Rıza Özel'in haberine göre, Kılıçdaroğlu, "Çevre hareketine hiçbir CHP’li kayıtsız kalamaz. Her çevre eyleminde CHP milletvekili, il başkanı veya CHP örgütü ön plana çıkmayacak. Sivil toplum kuruluşları (STK) varlık göstermeli. STK’ları güçlendirelim, destek verelim, onlar seslerini duyursun. Otobüs verelim, eleman gönderelim. Ama açıklama yapılacaksa onu CHP milletvekili veya il başkanı değil sivil toplum kuruluşunun başkanı yapsın" ifadesini kullandı. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha